Dlaczego ThinkPad jest numerem jeden wśród laptopów biznesowych wszech czasów?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Wybór laptopa do pracy nie jest łatwy – na rynku istnieje wiele produktów, które prześcigają się ze sobą pod względem zaawansowanych funkcji i parametrów technicznych. Jednak nie tylko to powinno nami kierować podczas zakupów.

Równie ważna jest historia marki i zaufanie, którym cieszy się wśród klientów.

fot. Antyweb.pl

Dziś przede wszystkim stawiamy na sprawdzone produkty – nie chcemy już tracić czasu na gadżety, które pozornie robią wrażenie, ale po krótkim czasie mogą nas rozczarować. A niestety nie jest to rzadkością, gdyż efektywność jest często okupiona niską jakością oraz niepraktycznymi rozwiązaniami. Ten problem dotyczy oczywiście także rynku laptopów biznesowych, czyli takich, od których najbardziej wymagamy niezawodności. Dlatego nie bez przyczyny mówi się, że słynne ThinkPady są numerem jeden wśród laptopów biznesowych wszech czasów* – te urządzenia już od 25 lat pracują na swoją markę.

Co się składa na fenomen ThinkPada, którego historia sięga 1992 roku? Przede wszystkim wydajność, która jest jednym z najważniejszych wyznaczników przy wyborze urządzenia biznesowego. Uruchomienie w tym samym czasie kilku aplikacji, przeglądarki internetowej i na przykład czytnika plików w formacie PDF nie powinno obniżać wydajności laptopa i tym samym spowalniać naszą pracę. Charakterystyczne czarne komputery wyposażone w czerwone TrackPointy przyczyniły się także do postępu w badaniach naukowych, a nawet w podróżach kosmicznych. Laptopy z tej serii od zawsze były wyznacznikiem najwyższej wydajności na rynku komputerowym i nie inaczej jest teraz – najnowszy model, który wyszedł z fabryki Lenovo jest potwierdzeniem tego, że producenci wciąż chcą podnosić poprzeczkę w udoskonalaniu tego parametru. Najnowszy Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 ma o 40% większą wydajność za sprawą nowego procesora Intel Core 8. generacji. Szybsza jest również pamięć operacyjna LPDDR3, która została stworzona z myślą o urządzeniach przenośnych. Co ważne, ten model zapewnia łączność w dowolnym miejscu na całym świecie po dodaniu karty LTE-A, dzięki czemu nie trzeba już szukać spotów z WIFI, ani udostępniać internet z naszego smartfona. Dodatkowo bateria tego modelu działa aż do 15 godzin. A jeśli zabraknie ci energii to do 80% (12 godzin pracy) można naładować ją w zaledwie 60-minut – np. podczas przerwy na lunch czy w czasie międzylądowania na lotnisku.

ThinkPady nie tylko zawsze przodowały nad innymi tego typu urządzeniami pod względem wydajności i wytrzymałej baterii – producentom nigdy nie był obojętny również design laptopów, które miały być stylowe i kompaktowe zarazem. Rozwój techniki, a także zastosowane w produkcji najnowocześniejsze materiały, pozwoliły osiągnąć mistrzostwo w tym aspekcie. ThinkPad X1 Carbon charakteryzuje duża mobilność bez pogorszenia innych aspektów, takich jak odpowiednia wydajność czy poziom bezpieczeństwa. To niezwykle ważna cecha dla osób, które korzystają z laptopa w swojej codziennej pracy, a przy tym wciąż muszą zmieniać jej miejsce. Ten 14-calowy laptop waży niewiele ponad kilogram, dlatego można na nim swobodnie pracować zarówno w środkach transportu (np. pociąg czy samolot) czy w kawiarniach.

Niewielka waga urządzenia wynika przede z tego, że jego czterowarstwowa obudowa została stworzona z włókna węglowego – materiału niezwykle lekkiego, a zarazem niesamowicie odpornego. O niezawodności tego modelu świadczy też konstrukcja Roll Cage ze stopu magnezu, która zwiększa wytrzymałość komputera. Skąd jednak pewność o tej wyjątkowej trwałości X1 Carbon? Warto wiedzieć, że podobnie jak wszystkie ThinkPady, był on testowany pod kątem zgodności z 12 normami wojskowymi MIL-STD 810G, czyli standardami armii amerykańskiej. Wszystkie urządzenia z tej serii przechodzą ponad 200 testów jakościowych, które gwarantują ich działanie w warunkach ekstremalnych. Dlatego ich właściciele mogą być pewni, że ich laptopy wytrzymają różne warunki i niespodzianki: od arktycznych lodów po pustynne burze piaskowe, stan nieważkości, zalania czy upuszczenia.

Laptopy z logo ThinkPad od początku obecności na rynku stawiają na udoskonalanie takich cech jak wydajność, design i wytrzymałość. Nic więc dziwnego, że znaczący procent firm decyduje się na zainwestowanie w komputery tej marki, które idealnie sprawdzają się jako praktyczne i niezawodne narzędzie dla pracowników. Najnowszy model z tej serii, czyli ultralekki i ultrawydajny Lenovo ThinkPad X1 Carbon jest tylko kolejnym dowodem na to, że popularność tej serii w świecie biznesu nie jest przypadkowa.

* Dotyczy sprzedaży jednostkowej urządzeń ThinkPad. Stwierdzenie oparte na danych o łącznej sprzedaży jednostkowej laptopów biznesowych na poziomie marki produktu w skali światowej od 1992 r. do IV kwartału roku kalendarzowego 2016

 

Artykuł powstał we współpracy z Lenovo.