Dlaczego warto przetestować mKsięgowość? Sprawdźcie połączenie księgowości z kontem bankowym od mBanku

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Początkujący przedsiębiorcy potrzebują taniej aplikacji do prowadzenia księgowości swojej firmy. Najlepiej sprawdzają się takie narzędzia, które są przede wszystkim proste w obsłudze, ale mają także wiele zaawansowanych funkcji. Takim rozwiązaniem jest aplikacja mKsięgowość, którą prezentujemy.

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem, najważniejsze są niskie koszty prowadzenia działalności. Niemniej ważna jest profesjonalna obsługa rachunkowa, która pozwala utrzymać w ryzach podatkową stronę przedsięwzięcia. Czy istnieje takie narzędzie, które jednocześnie ułatwia samodzielne prowadzenie księgowości firmy i jest bardzo tanie, a nawet darmowe? Takim rozwiązaniem jest mKsięgowość, czyli aplikacja do prowadzenia księgowości zintegrowana z kontem firmowym w mBanku.

mKsięgowość to jedyny na rynku detalicznym produkt księgowy w pełni zintegrowany z systemem bankowym. Do aplikacji mKsięgowość klient loguje się tak samo jak do serwisu transakcyjnego. Po wybraniu z menu startowego zakładki „Księgowość”, zyskuje dostęp do najważniejszych informacji o stanie finansów swojej firmy. Wszystkie dane dotyczące rachunkowości aktualizowane są na bieżąco, dlatego użytkownik, np. zaraz po zaksięgowaniu wpłaty od kontrahenta, zobaczy w panelu odpowiednią informację.

Trzy pakiety dostosowane do Waszych potrzeb

Aplikację stworzono dla małych firm i osób prowadzących jednoosobową działalność. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury bezpośrednio z internetowego systemu transakcyjnego, jak i dodawać dokumenty kosztowe, obliczać podatki czy konsultować się z księgowym przez telefon i maila. mKsięgowość dostępna jest w trzech pakietach. Zostały one skonstruowane w taki sposób, by móc zaspokoić potrzeby klientów, którzy chcą się rozliczać samodzielnie i przedsiębiorców stawiających na codzienne wsparcie księgowego.

Poniższe opisy pomogą wybrać najodpowiedniejszą dla Ciebie opcję. Pamiętaj: każdy z wyższych pakietów zawiera funkcje poprzedniego!

1. mKsięgowość Start (0 złotych) – jeśli dotychczas prowadzenie księgowości spoczywało na Twoich barkach, a ciężar ten nie odciągnął Twej uwagi od pozostałych spraw firmowych – najprawdopodobniej ten pakiet jest dla Ciebie. Co najważniejsze, w ramach tej bezpłatnej opcji Twój rachunek bankowy i internetowa platforma księgowa zostają zintegrowane, dzięki czemu będziesz automatycznie otrzymywać wyliczenie podatków i deklaracji. A gdybyś chciał poprosić profesjonalistę, żeby np. sprawdził, czy poprawnie wystawiłeś fakturę, zawsze przysługuje Ci taka możliwość za dopłatą 50 złotych.

2. mKsięgowość Komfort (150 złotych miesięcznie) – dzięki temu pakietowi otrzymujesz opiekę osobistej księgowej, która całkowicie zajmie się księgowością Twojej firmy. W Twoim imieniu będzie ona odpowiadać np. na pytania z ZUS-u i US, zajmie się też obsługą rachunkową firmy i przygotuje deklaracje podatkowe czy przelewy za podatki i faktury dla klientów. Teraz w ramach promocji bank udostępnia ten pakiet za 1 zł przez pierwsze dwa miesiące.

3. mKsięgowość Premium (300 złotych miesięcznie) – najbogatszy pakiet zawierający całą gamę funkcji i możliwości. Do najważniejszych z nich należą jeszcze szybszy kontakt z profesjonalną księgową (odpowiedź w ciągu godziny), a także analiza podatkowa i rachunkowa płynności finansowej Twojej firmy.

Przydatne funkcje dla przedsiębiorców

Głównymi zaletami aplikacji mKsięgowość jest prosty w obsłudze i rozbudowany interfejs, ale też niski koszt dostępu do tej usługi (o czym pisaliśmy wyżej). Przedsiębiorcy korzystający z tego systemu do prowadzenia księgowości firmy na pewno docenią także fakt, że system sam prognozuje stan finansów firmy w najbliższych miesiącach, uwzględniając niezapłacone jeszcze zobowiązania kontrahentów i standardowe wydatki przedsiębiorcy, np. koszty utrzymania biura czy samochodu.

Narzędzie podpowiada, m.in. kiedy mija termin zapłaty podatku, wyliczając przy tym jego wysokość. Opcja „szybka fakturapozwala zaoszczędzić wiele godzin poświęcanych każdego miesiąca na wystawianie faktur. Czynność ta wymaga wykonania jedynie dwóch prostych kroków i poświęcenia kilku sekund. Dane do faktury zaciągane są automatycznie z serwisu transakcyjnego, a wystawiona faktura może zostać wysłana mailem do kontrahenta.

Jeśli natomiast kontrahent opóźnia się z płatnością, system może mu wysłać przypomnienie lub monit. Dzięki temu nie musisz wysyłać maili z ponagleniem czy odbywać przez telefon zazwyczaj mało przyjemnych rozmów w sprawie zaległych płatności. W ramach opcji dodatkowych – narzędzie umożliwia także dodawanie faktur kosztowych. Można je wprowadzać i opisywać ręcznie, ale można także wgrać skan papierowej faktury.

Takie zdjęcie zostanie później obrobione przez program OCR i automatycznie dodane do zakładki „wydatki”. Pakiet 20 sztuk takich faktur kosztuje 50 zł.

Jakie korzyści daje Ci aplikacja mKsięgowość?

  • Bezpłatne narzędzie do prowadzenia księgowości,
  • Oszczędność czasu – dzięki szybkiemu procesowi wystawiania faktur i zintegrowaniu usługi z kontem bankowym firmy, aby zapłacić faktury wystarczy jedno kliknięcie myszką,
  • Swego rodzaju bezpłatnego asystenta, który przypomina o podstawowych rozliczeniach, takich jak faktury czy składka ZUS (sam ją wylicza). Kwota podatku do zapłacenia wyliczana jest na bieżąco,
  • Daje możliwość nadzoru profesjonalnej księgowej – daje bezpieczeństwo (za merytoryczną część odpowiada SuperKsięgowa) lub całkowitego oddania prowadzenia rachunków księgowej, która m.in. skutecznie przeprowadzi firmę przez zmiany w przepisach w 2017 r., aktywnie doradzi w zakresie kosztów podatkowych,
  • Dostęp do dokumentów księgowych 24 h,
  • Dodatkowo w ramach obowiązującej obecnie promocji możesz skorzystać z wariantu Komfort za 1 zł przez pierwsze dwa miesiące, a następnie za 150 zł przez kolejne 6 miesięcy. Dostaniesz też 1200 zł do wykorzystania na usługi premium.

Podsumowanie

Niewątpliwie mKsięgowość to aplikacja do prowadzenia księgowości dla przedsiębiorców na różnych etapach prowadzonej działalności. W wersji optymalnej usługa nie odbiega od oferty profesjonalnego biura księgowego, który przejmuje cały ciężar prowadzenia księgowości przedsiębiorcy. W wersji podstawowej to szybki i nowoczesny program do fakturowania i prowadzenia prostej księgowości. Należy zaznaczyć, że usługa jest całkowicie bezpłatna dla klienta mBanku, choć konkurencja udostępnia takie aplikacje odpłatnie.

mKsięgowość oprócz łatwego narzędzia do prowadzenia księgowości, jest pewnego rodzaju asystentem, który pomaga zadbać o prawidłowy przepływ pieniędzy. System posiada terminarz, czyli listę zadań do wykonania. Pokazuje on, które faktury należy opłacić i przygotowuje przelewy w systemie bankowości internetowej. Dane do formatki przelewu zaciągane są automatycznie, więc nie trzeba nic wprowadzać ręcznie.