Do 25 000 EUR dotacji oraz mentoring online dla innowacyjnych pomysłów z zakresu Deep Tech

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Do 25 000 EUR dotacji oraz mentoring online dla innowacyjnych pomysłów z zakresu Deep Tech

Udostępnij:

Pokaźna dotacja, ekskluzywne biznesowe doradztwo od ekspertów oraz dostęp do rozbudowanej sieci kontaktów – w Polsce i Europie. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki dzięki trwającemu do 26 kwietnia naborowi do EIT Digital Venture Program, prowadzonemu przez Krakowski Park Technologiczny.

Oferta jest tym bardziej interesująca, że nie trzeba spełnić wielu wymagań, aby móc cieszyć się otrzymanym wsparciem. W naborze uczestniczyć mogą multidyscyplinarne zespoły innowatorów i młodych przedsiębiorców, dopiero wchodzące w świat wielkiego biznesu i nie tworzące spółki w momencie zgłoszenia do programu.

Tym, co będzie najważniejsze i tym, co zadecyduje o przyznaniu dotacji, będzie innowacyjny, perspektywiczny i przyciągający uwagę pomysł na usługę i produktu z obszarów:

  • digital tech,
  • digital finance,
  • digital industry,
  • digital cities,
  • digital wellbeing
  • oraz zaangażowanie zespołu.

– Poszukujemy rozwiązań, które odpowiedzą na cyfrowe wyzwania współczesnej Europy. To gwarantuje, że taki pomysł jest autentyczny i weryfikowalny – zaznacza Sonia Bazan, koordynatorka EIT Digital Venture Program i business development specialist w Krakowskim Parku Technologicznym – Jeśli ten warunek jest spełniony, to jest już duży plus dla zgłaszającego się. Kluczowy będzie potencjał danego rozwiązania i to, jak duże są szanse na jego rynkowe wdrożenie.

Poza powyższymi wymogami, nie ma innych wytycznych ograniczających osoby zgłaszające się do naboru.

Dowolne są zarówno technologie, na których opiera się pomysł, grupy odbiorców czy też obszar wykorzystania. Przed osobami zainteresowanymi prowadzonym przez Krakowski Park Technologiczny naborem szans na powodzenie jest więc wiele. Dowodzi tego zresztą lista dotychczasowych zwycięskich zgłoszeń. Są na niej m.in. twórcy aplikacji służącej do szybkiego znajdowania wolnych miejsc parkingowych oraz autorzy oprogramowania do śledzenia zasobów w procesach logistycznych i w magazynach.

Szczęśliwi innowatorzy, którzy zakwalifikują się do EIT Digital Venture Program zyskają kompleksowe ośmiotygodniowe wsparcie. Pozwoli im ono na ukończenie swojego MVP i przekształcenie idei w pełnokrwisty biznes. Posłuży do tego max. 25 000 euro dotacji przyznanej w trzech etapach, indywidualne biznesowe doradztwo, a także międzynarodowy networking.

– Widać jak na dłoni, że z EIT Digital Venture Program każdy z uczestników wyjdzie wzmocniony oraz przygotowany do zarejestrowania działalności oraz czerpania zysków ze swojego nowatorskiego produktu lub usługi – podkreśla Sonia Bazan. Taki jest zresztą priorytetowy cel naboru: zachęcić do zakładania własnych firm i zwiększenia na europejskim rynku odsetka innowacyjnych startupów.

Szczegóły programu oraz formularz aplikacyjny można znaleźć tutaj.

By zapoznać się z listą zgłoszeń nagrodzonych w 2019 roku, wystarczy odwiedzić tę stronę

Nabór trwa do 26 kwietnia. Na wszystkie pytania dotyczące przygotowania formularza, warunków uczestnictwa w konkursie, a także samego programu ARISE Europe odpowie Sonia Bazan ([email protected])

Dołącz do wydarzenia na facebooku i bądź na bieżąco!

 

Publikacja powstała we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym