Do 31 sierpnia przedłużono termin zgłoszeń do 2. edycji programu InCredibles Sebastiana Kulczyka

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Termin zgłoszeń do drugiej edycji programu InCredibles Sebastiana Kulczyka został przedłużony do 31 sierpnia 2018 roku. Startupy mają szansę zdobyć spersonalizowany program mentorski oraz bezzwrotne granty wysokości 50 tysięcy dolarów.


źródło: FB InCredibles

Do drugiej edycji InCredibles do 20 sierpnia wpłynęło ponad 150 zgłoszeń z 20 krajów. Blisko połowa projektów jest zza granicy. Najmocniej reprezentowany jest region Europy Środkowo-Wschodniej. Poza Polską najwięcej startupów zgłosiło się z Ukrainy, Estonii i Węgier, ale w rekrutacji obecne są także firmy z Turcji, Izraela i Indii.

– W tym roku poprzeczkę zawiesiliśmy wyjątkowo wysoko. Do zgłaszania się zapraszaliśmy tylko zespoły z dorobkiem: z inwestorem na pokładzie, z laurem z największych konkursów startupowych, z sukcesami w innych akceleracjach – mówi Maciej Sadowski, szef Startup Hub Poland. – Poziom dotychczasowych zgłoszeń pozytywnie zaskakuje. Zadziałało połączenie hojnej oferty prywatnego mecenasa z szeroką rekrutacją w kilkudziesięciu krajach – dodaje Sadowski.

Najsilniej reprezentowane są sektory healthtech oraz fintech, ale jest również kilka projektów z obszarów takich jak IOT, software, blockchain.

Poszukiwane spółki powinny mieć doświadczenie w co najmniej jednym akceleratorze, ukończyć fazę MVP lub dotrzeć do etapu user and revenue traction oraz posiadać prototyp nowego produktu lub usługi.

W pilotażowej edycji programu wsparcie obejmie 10 innowacyjnych, świeżych projektów biznesowych. Spośród nich, już 4 października 2018 roku, zostanie wybranych pięć projektów, które będą uczestniczyć w akceleracji.

Aplikacje do programu można wysyłać za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie: incredibles.eu