Do bankowości mobilnej Banku Pocztowego dostaniemy się dzięki FaceID

Dodane: 27.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Bank Pocztowy wprowadza nowe sposoby logowania do bankowości cyfrowej. Użytkownicy aplikacji mobilnej EnveloBank dostaną się do niej za pomocą technologii FaceID.
W najbliższych dniach użytkownicy urządzeń pracujących na systemach iOS będą mogli logować się do bankowości mobilnej EnveloBank i zatwierdzać przelewy do 1000 złotych za pomocą FaceID. Technologia oparta jest na działaniu aparatu TrueDepth, który, dzięki możliwości analizy ponad 30 000 mikroskopijnych punktów, pozwala stworzyć szczegółową mapę twarzy, unikalną dla każdego.

Zaawansowanie FaceID pozwala rozpoznać użytkownika nawet w ciemności i mimo zmian w jego wyglądzie, zarówno tych niewielkich jak chociażby makijaż czy rosnący zarost, jak i tych większych jak nakrycie głowy czy okulary przeciwsłoneczne.

– W dzisiejszych czasach konsumenci cenią przede wszystkim użyteczność rozwiązań oferowanych przez banki, a FaceID w aplikacji EnveloBanku umożliwia logowanie do bankowości mobilnej i autoryzację operacji w oparciu o biometryczne rozpoznanie twarzy – mówi Sylwia Kosidło, dyrektor departamentu kart płatniczych i bankowości elektronicznej Banku Pocztowego.

Dodaje, że FaceID w EnveloBanku to kolejny krok w realizacji kilku strategicznych założeń banku: większej digitalizacji usług oraz poszerzenia bazy aktywnych klientów o osoby poniżej 35 roku życia. – To właśnie młodzi oczekują, by oferowane przez bank rozwiązania były zintegrowane z technologiami wdrażanymi przez producentów urządzeń przenośnych, takimi jak biometria – mówi Sylwia Kosidło.

Aby skorzystać z funkcji FaceID w bankowości mobilnej Banku Pocztowego należy zdefiniować swoją mapę twarzy na telefonie bądź tablecie firmy Apple, zalogować się do najnowszej wersji aplikacji EnveloBank, a następnie w menu Ustawienia, w zakładce Logowanie i autoryzacja, wybrać opcję Autoryzacja FaceID i zatwierdzić wybór kodem PIN. Co istotne, ze względów bezpieczeństwa, w przypadku trudności z rozpoznaniem twarzy użytkownika przy pomocy FaceID aplikacja EnveloBanku poprosi o dodatkową autoryzację z użyciem kodu PIN.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem