Do czego wykorzystuje swój telefon przedsiębiorca?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Do czego wykorzystuje swój telefon przedsiębiorca?

Udostępnij:

W jaki sposób przedsiębiorcy korzystają ze swoich smartfonów, aby lepiej zgłębiać biznesowy ekosystem? Oto główne obszary, w których przydadzą się nowoczesne urządzenia, a także atrakcyjna oferta od sieci telefonii komórkowej Plus.

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym technologia stale ewoluuje, smartfony stały się nieodłącznym narzędziem w każdym biznesie. Te urządzenia, wyposażone w intuicyjne aplikacje, szybki dostęp do internetu i narzędzia do komunikacji, towarzyszą nam na każdym etapie pracy. Telefony stały się dziś po prostu mobilnym centrum operacyjnym i nie wyobrażamy sobie bez nich prowadzenia firmy.

Zarządzanie harmonogramem dnia pracy

Współczesny przedsiębiorca nigdy nie ma ZA DUŻO czasu – zawsze coś można zrobić szybciej i sprawniej, aby móc poświęcić się kolejnemu ważnemu zadaniu, które czeka w kolejce. Dlatego tak ważne jest efektywne zarządzanie swoim kalendarzem, bo czas jest cennym zasobem w świecie biznesu. 

Smartfony już umożliwiają nam zorganizowanie harmonogramu dnia pracy w sposób jak najbardziej optymalny. Dzięki różnorodnym aplikacjom do planowania, kalendarzom i przypomnieniom, przedsiębiorcy mogą łatwo śledzić spotkania, zadania do wykonania i ważne terminy. Dodatkowo, możliwość synchronizacji danych między urządzeniami pozwala na dostęp do informacji z każdego miejsca i w dowolnym momencie. Dzięki nim nie zapominamy o taskach, callach i innych obowiązkach, które planujemy sobie w ciągu zabieganego tygodnia pracy.

Monitorowanie trendów rynkowych

Znajomość bieżących trendów rynkowych jest kluczowa, jeśli chcemy, aby nasza oferta odpowiadała na aktualne potrzeby klientów. Przedsiębiorcy wykorzystują swoje telefony do śledzenia zmian w branży, analizowania konkurencji oraz oczywiście monitorowania preferencji klientów. Poprzez dostęp do portali informacyjnych, analizę raportów branżowych i narzędzi do analizy danych, mogą na bieżąco dostosowywać swoje strategie i podejmować świadome decyzje. Na szczęście dziś to wszystko możemy robić na jednym małym urządzeniu, czyli smartfonie, który ma stały dostęp do internetu i dostarcza nam cennych informacji nawet w najodleglejszych zakątkach świata.

Płatności, czyli terminal płatniczy w smartfonie

Przedsiębiorcy już nie muszą zaopatrywać się w specjalne kasy fiskalne czy terminale płatnicze, do których przyzwyczaili się już polscy klienci. Okazuje się, że smartfony mogą zastąpić i te narzędzia, bez których do tej pory nie mogła się odbyć żadna transakcja bezgotówkowa. Plus, jako pierwszy operator na polskim rynku, wdrożył dla swoich klientów prowadzących działalność gospodarczą specjalną ofertę umożliwiająca przyjmowanie płatności bezgotówkowych na smartfonach oraz tabletach z systemem Android. 

To oznacza, że dziś nie trzeba już posiadać dodatkowego urządzenia, wystarczy telefon z aplikacją pobraną ze sklepu Google Play, aby sprzedawca mógł przyjmować płatności w dowolnym miejscu – bezpiecznie (potwierdzone certyfikatami organizacji płatniczych, w tym Mastercard i VISA) i bez konieczności posiadania oddzielnego terminala POS. 

Worldline Tap on Mobile, czyli terminal aplikacyjny, można zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym, np. na smartfonie lub tablecie z systemem operacyjnym Android, wyposażonym w NFC oraz dostęp do internetu. Aplikacja jest dostępna dla klientów biznesowych sieci Plus z segmentu małych firm w specjalnej ofercie – 0 zł za aplikację przez pierwsze 12 miesięcy.

Wykorzystanie mediów społecznościowych w celach biznesowych

Obecność w mediach społecznościowych stała się nieodzowną częścią strategii marketingowych. Smartfony umożliwiają przedsiębiorcom aktywne uczestnictwo w tym obszarze – to właśnie na tych urządzeniach możemy regularnie publikować treści, angażować się w interakcje z klientami, odpowiadać na komentarze oraz monitorować reakcje internautów. Mobilne aplikacje do zarządzania kontami w mediach społecznościowych ułatwiają kontrolę nad kampaniami i analizę efektywności działań. 

Nie trzeba chyba dodawać, że smartfony to dziś także podstawowe aparaty fotograficzne, którymi możemy uwieczniać efekty naszej pracy i dzielić się nimi na portalach społecznościowych. Jeśli bierzemy pod uwagę właśnie wykonywanie jakościowych materiałów fotograficznych i wideo, warto mieć pod ręką dwa niezawodne smartfony, a dzięki ofercie Plusa można na tym sporo zaoszczędzić. 

Operator ma obecnie dla swoich klientów atrakcyjną promocję, czyli dwa smartfony w cenie jednego. Tym sposobem kupując Xiaomi Redmi Note 12 5G 4/128GB lub Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128GB w prezencie otrzymujemy Xiaomi Redmi A2 2/32GB. Cena zestawu Xiaomi Redmi Note 12 5G 4/128GB i Xiaomi Redmi A2 2/32GB zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm wyniesie wówczas łącznie tylko 1599,04 złotych (+ VAT) – 1 zł na start  (+ VAT) oraz 12 rat po 133,17 zł (+ VAT)/mies. 

Co więcej, klienci Plusa mogą również skorzystać z promocji na smartfony marki Samsung. Plus oferuje niższe ceny smartfonów Samsung Galaxy Z Fold 5 5G oraz Samsung Galaxy Z Flip 5 5G – dzięki tej ofercie klienci będą mogli zaoszczędzić nawet do 600 złotych (+ VAT).

Kontakt z klientem

Wśród użytkowników smartfonów często krążą żarty, że te nowoczesne urządzenia robią dzisiaj za nas wszystko, a coraz rzadziej służą nam do… zwykłego dzwonienia. Oczywiście to nieprawda – smartfony to nadal telefony komórkowe, które pozwalają nam utrzymywać stały kontakt z klientami. Poza połączeniami telefonicznymi pozwalają na korzystanie z alternatywnych kanałów komunikacji, takie jak e-maile czy wiadomości tekstowe. Dzięki temu możemy szybko odpowiadać na pytania, reagować na uwagi oraz rozwiązywać ewentualne problemy. 

Jeśli firma potrzebuje więcej telefonów do pracy, Plus wychodzi z propozycją skorzystania z Mistrzowskiej Oferty dla firm, czyli dwa abonamenty w cenie jednego (za 49 zł + VAT miesięcznie lub 59 zł + VAT miesięcznie). Co więcej, istnieje możliwość łączenia promocji abonamentowej i sprzętowej – dwóch abonamentów i dwóch smartfonów w cenie jednego. To świetna okazja do oszczędności w firmowych budżetach.

Dzięki wszechstronnym możliwościom, jakie oferują dzisiejsze smartfony, przedsiębiorcy z różnych branż mogą efektywniej zarządzać swoimi zadaniami, pozyskiwać klientów i utrzymywać konkurencyjność na rynku. Technologia jest naszym sprzymierzeńcem, a jeśli połączymy ją z atrakcyjnymi ofertami od operatorów komórkowych, możemy zyskać, które każdego dnia będzie nas wspierać w zawodowych obowiązkach. 

Więcej informacji o ofercie Plus znajdziesz na stronie operatora.

Artykuł powstał we współpracy z operatorem sieci Plus.