Do odważnych kobiet świat należy – Shesnnovation Academy

Dodane: 23.10.2020

Elżbieta Wyraz

Udostępnij:

W ostatnich latach wiele się mówi o kobietach w biznesie, o zmianach społecznych i potrzebach jakie się za nimi kryją. Świat powoli otwiera się na nowe i wytycza kolejne ścieżki zmian. Zmiany te, jednak wciąż w niewystarczającym stopniu dotyczą środowiska startupowego.

W 2019 roku inwestorzy przeznaczyli na kobiece startupy jedynie 2.2% swojego globalnego budżetu, kiedy stopa zwrotu z nich sięgnęła 35%. Powodów jest wiele: małe zainteresowanie ze strony inwestorów, konkurencyjność, a nierzadko niska samoocena samych założycielek. Mimo to coraz więcej młodych kobiet decyduje się na realizowanie swoich pasji, marzeń i na zakładanie innowacyjnych firm. Patrząc jednak na statystyki tylko w co 4 polskim startupie w strukturach założycielskich znajduje się kobieta. Samych kobiet głównych założycielek jest jeszcze mniej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Fundacja Edukacyjna Perspektywy wspólnie z Citi Foundation i przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga, działającej przy Citi Handlowy oraz partnerów programu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i TOP500 Innovatores ruszyła z II edycją bezpłatnej akademii startupowej dla kobiet „Shesnnovation Academy”. Chcemy, by coraz więcej kobiet otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje, by osiągnąć sukces zawodowy, spełniać marzenia i budować globalne startupy.

SHESNNOVATION to unikatowy program skierowany do przedsiębiorczych licealistek, studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych (szczególnie, ale nie tylko), gdzie pasja do technologii spotyka się z biznesowym „know-how”. Do programu zakwalifikowanych zostanie 35 kobiet z pomysłem na startup, które w ciągu 6 miesięcy otrzymają:

  • cykl szkoleń z umiejętności biznesowych i miękkich;
  • udział w mentoringu (praca z Mentorem/Mentorką 1:1) i dopracowywanie pomysłu;
  • indywidualne konsultacje z wybitnymi Ekspertami;
  • wsparcie organizacyjne w zakładaniu firmy;
  • program zwieńczy Konkurs, w którym zostanie nagrodzony najbardziej innowacyjny pomysł;
  • mnóstwo networkingu, kontaktów i niezapomnianych przyjaźni!

Mentorki i mentorzy drugiej edycji programu to wybitni przedstawiciele świata biznesu i nauki. Są wśród nich menedżerki najwyższego szczebla globalnych firm (m.in. Dominika Bettman, CEO w Siemens Polska), założycielki i założyciele firm, które odniosły sukces na rynku (m.in. Agnieszka Maciejowska, założycielka Evenea; Stefan Batory, CEO Booksy, Martyna Sztaba, Co-founderka Syntoil) oraz przedsiębiorcze naukowczynie (m.in. dr. hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec, prof. Politechniki Krakowskiej).

Na zgłoszenia czekamy do 30 października!

Podczas jednego z wystąpień na TEDex Steve Jobs powiedział: Startupy to organizacje, które zmieniają świat na lepszy… Zbierając grupę ludzi o właściwych motywacjach, uwalniamy ludzki potencjał na niespotykaną skalę. W Shesnnovation chcemy pomóc uwolnić kobiecy potencjał. Wspólnie zmieńmy polskie oblicze sceny startupowej. Nie traćcie czasu i pozwólcie sobie na przeżycie wspaniałej przygody i spełniajcie swoje marzenia. Czekamy na Was w programie!