Do Polski wszedł fundusz Anderton SICAV PLC. Zainwestuje w projekty z zakresu cyberbezpieczeństwa i healthtechu

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Do Polski wszedł fundusz Anderton SICAV PLC. Zainwestuje w projekty z zakresu cyberbezpieczeństwa i healthtechu

Udostępnij:

Firma inwestycyjna Anderton SICAV plc notyfikowała w Komisji Nadzoru Finansowego otwarty fundusz inwestycyjny typu venture capital – Challenger Impact High Income Fund I, który działa na licencji europejskiego regulatora do wysokości 500 mln zł aktywów.
Anderton SICAV poinformował, że Challenger Impact High Income Fund I jest jednym z 200 globalnych funduszy alternatywnych i jedynym w Polsce oferowanym w otwartej strukturze. Fundusz chce wykorzystać rosnący popyt detaliczny na inwestycje na rynku prywatnym.

– Horyzont inwestycyjny funduszu jest stosunkowo krótki, trzy-, czteroletni, podczas gdy przeciętne inwestycje VC wiążą się z ośmioletnią blokadą pieniędzy. Nasz zarządzający widzi w średnim i długim terminie atrakcyjne perspektywy dla regionu, szczególnie w zakresie wycen spółek niepublicznych, które mają globalny produkt, w branżach związanych z biotechnologią, medycyną, diagnostyką, cyberbezpieczeństwem, łańcuchami dostaw i sektorem „mobility” – powiedział na łamach Parkietu Paweł Osowski, dyrektor Anderton SICAV PLC.

Z uwagi na obecną sytuację związaną z wojną w Ukrainie, proces zebrania pieniędzy do funduszu może potrwać dłużej, więc Anderton SICAV PLC zamierza pozostać przy planach zebrania 75 mln zł w pierwszym okresie subskrypcyjnym.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem