Do wielkich osiągnięć przez wąskie ścieżki

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Michał Sadowski, założyciel firmy Brand24 zdradził, dzięki czemu osiągnął sukces. W jednym z odcinków swojego vloga opowiedział o dzieciństwie, dorastaniu, pierwszej pracy. Za pomocą własnych doświadczeń zwrócił uwagę na problem edukacji młodych ludzi w trudniejszej sytuacji życiowej.

Tym samym podkreślił wagę projektu Szkoła 3.0, stworzonego przez Fundację Sarigato, który zapewnia naukę programowania dzieciom z domów dziecka i w trudnej sytuacji materialnej.

Michał Sadowski w swojej historii dowiódł, że nauka zmienia życie i pozwala spełnić marzenia. Zanim został programistą i otworzył własną firmę, przebył bardzo długą drogę. Michał pokazał dom, w którym spędził lata młodości oraz miejsce, w którym obecnie pracuje, aby unaocznić jak daleko udało mu się dojść. – Tym co pozwoliło mi być tu gdzie jestem, są dwie rzeczy: cierpliwość i umiejętność programowania, która dała mi warsztat pozwalający na stworzenie pierwszych projektów internetowych – mówi Michał.

Według niego w branży internetowej najbardziej liczy się czas oraz umiejętności. Takie umiejętności próbuje właśnie przekazać dzieciom Szkoła 3.0, dlatego Michał Sadowski zdecydował się zostać Ambasadorem tej inicjatywy.

Michał zaskoczył wszystkich raz jeszcze, gdy po otrzymaniu nagrody za zdobycie 2 miejsca w konkursie na najlepszą prelekcję konferencji I Love Marketing, przekazał 3 tys. złotych na zajęcia z programowania dla podopiecznych Szkoły 3.0. Zainspirował tym gestem wielu ludzi do otwarcia serc, m.in. Bartłomieja Raka z Socjomanii. Bartek poszedł w ślad za Michałem i podarował na rzecz Fundacji nagrodę o wartości 2 tys. złotych, otrzymaną za zajęcie 5 miejsca w konkursie prelekcji podczas Kongresu Ehandlu.

Mądra pomoc to bazowa idea Szkoły 3.0. Organizatorzy projektu dostrzegają, że dzieci i młodzież z domów dziecka dotyka problem gorszego dostępu do edukacji, technologii i wszelakich możliwości rozwoju. Raport NIK z 2015 roku pokazuje, że na 1000 wychowanków domów dziecka tylko 180 udaje się usamodzielnić do 25 roku życia po opuszczeniu placówki. Niski poziom wykształcenia prowadzi do tego, że aż 82 % podopiecznych nie radzi sobie w dorosłym życiu i korzysta ze wsparcia pomocy społecznej, lub co gorsza – wraca do patologicznego środowiska, z którego niegdyś zostali wyciągnięci (źródło).

Szkoła 3.0 pomaga dzieciom rozwinąć zdolności i wybrać drogę, którą podążą w przyszłości. Dlatego warto wziąć przykład z Michała Sadowskiego czy Bartłomieja Raka i tak jak oni, wspierać mądrą pomoc i edukację potrzebujących dzieci. Aby przybliżyć im całoroczny kurs programowania, wystarczy wejść na stronę www.szkola30.pl i przekazać dowolną kwotę. Można też zorganizować zbiórkę (np. w swoim miejscu pracy), albo zaangażować się w wolontariat. Warto też zaprezentować swoje dzieło (książkę, obraz itp.), wystawiając je na charytatywnej aukcji Szkoły 3.0, z której dochód w całości przeznaczony będzie na finansowanie edukacji dzieci. Możliwości pomocy jest wiele, wystarczy tylko chcieć.