Dobra okazja do wejścia w świat biznesu nie trafia się często

Dodane: 12.11.2012

Mam Startup

Udostępnij:

Startup Weekend w Poznaniu już niedługo a wraz z nim dobra okazja do wkroczenia świat biznesu. Tym bardziej, że wśród mentorów i jurorów tegorocznej poznańskiej edycji znajdą się ludzie, którzy zrobili już w internecie niejeden biznes.

Startup Weekend w Poznaniu już niedługo a wraz z nim dobra okazja do wkroczenia świat biznesu. Tym bardziej, że wśród mentorów i jurorów tegorocznej poznańskiej edycji znajdą się ludzie, którzy zrobili już w internecie niejeden biznes. Organizatorzy planują również pokaz dokumentu The Startup Kids, specjalne randki dla przedsiębiorców oraz warsztaty dla programistów. Wszystko to już 15-18 listopada w Poznaniu.

15 listopada o godzinie 16 w poznańskim kinie Muza rozpocznie się organizowany przy współpracy z Substance pokaz dokumentu The Startup Kids. Film stworzyły Vala Halldorsdottir oraz Sesselja Vilhjalmsdottir – dwie przedsiębiorcze kobiety dla których tworzenie i prowadzenie własnego biznesu to nie tylko sposób na zarobienie potrzebnych do życia pieniędzy. Dokument pokazuje że tworzenie biznesu to nie łatwa sprawa jednak młodzi ludzie mają wiele entuzjazmu i nie poddają się. Nawet wówczas gdy w bardzo krótkim czasie tracą zarobione wcześniej, niemałe pieniądze. – Mówi Arkadiusz Hajduk, jeden z organizatorów Poznań Startup Weekend Więcej na temat filmu można dowiedzieć się ze strony www.thestartupkids.com.

16 listopada o godzinie 11 w School of Form rozpocznie się organizowany przez Google Developer Groups warsztat BootCamp. Podczas niego uczestnicy dowiedzą się między innym jak obniżyć koszty i skrócić czas przygotowania prototypu pomysłu by móc go jak najszybciej pokazać pierwszym klientom. Udział w warsztacie jest bezpłatny wystarczy się zarejestrować pod tym linkiem http://bootcamp-poznan.eventbrite.com/.

Tuż po zakończeniu warsztatów odbędzie się DateCamp – rodzaj spotkania networkingowego dla przedsiębiorców oraz programistów. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie www.datecamp.pl.

Tego samego dnia o godzinie 18.30 rozpocznie się oficjalna część Poznań Startup Weekend i potrwa aż do godzin wieczornych 18 listopada. Koncepcję wydarzenia można streścić w liczbach: 54 godziny, 100 uczestników, 20 mentorów i jury złożone z inwestorów. Co można zrobić w ciągu tylu godzin po okiem takich osób? Na pewno rozwinąć wiele ciekawych pomysłów. Będzie to okazja zarówno do poznania osób związanych ze światem biznesu, jak i zdobycie ciekawych nagród. Jedną z nich będzie nagroda przyznawana w ramach kategorii „Proste rozwiązania to najlepsze rozwiązania – najlepszy projekt pod względem funkcjonalności i intuicyjności obsługi.” – Postanowiliśmy przygotować specjalną nagrodę dla najbardziej funkcjonalnego i intuicyjnego z punktu widzenia użytkownika projektu. Liczymy, że wyróżniony przez nas projekt będzie użyteczny dla użytkowników, oceniając go będziemy także brać pod uwagę stopień skomplikowania, łatwość nawigacji, dostępność dla różnych użytkowników, a także stronę estetyczną – mówi Łukasz Janowski, Product Manager w PayU, mentor podczas Poznań Startup Weekend.

Nagród i kategorii będzie więcej, dlatego jest o co powalczyć. Tego rodzaju wydarzenie do poznania osób z aspiracjami do zrealizowania ciekawych idei. Dlatego brak jasno sprecyzowanego pomysłu nie stanowi przeszkody na drodze do udziału w wydarzeniu. Poznań Startup Weekend kierowany jest zarówno do zespołów, które mają już jakiś pomysł jak i do pojedynczych osób z pomysłem i bez niego. Tak naprawdę wystarczy zapał i chęć do współtworzenia naprawdę dużej rzeczy.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.poznan.startupweekend.org

źródło: informacja prasowa