Dobry dla właściciela firmy i jego pracowników. Przyglądamy się HP EliteBook 840 G7

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Dobry dla właściciela firmy i jego pracowników. Przyglądamy się HP EliteBook 840 G7

Udostępnij:

Prowadzisz startup. Zatrudniasz ludzi. W biurze spędzasz co najmniej 8 godzin. Bez dobrego, wydajnego sprzętu te osiem godzin nie dość, że minie bezproduktywnie, to na dodatek w nieprzyjemny sposób. Dlatego ważne jest, byś wybrał właściwego laptopa. Polecamy wziąć pod uwagę HP EliteBook 840 G7.

Dobry dla CEO, CMO i CTO, bo nie zamula

Nie ma nic bardziej frustrującego w codziennej pracy nad firmą niż komputer, który potocznie mówiąc „zamula”. Jeśli choć raz pracowałeś na takim sprzęcie, to wiesz, że jednoczesne uruchomienie trzech zakładek w przeglądarce, aplikacji do zarządzania projektami i biznesowego komunikatora niemal zatrzymuje komputer, uniemożliwiając komfortową i efektywną pracę. Dlatego tak ważne jest, aby firmowy laptop wyposażony był w mocne komponenty – i taki właśnie jest HP EliteBook 840 G7.

Producent wyposażył ten model w procesor Intel Core i7 dziesiątej generacji,pamięć
ram DDR4, którą można rozbudować do 64 GB, zegar o mocy 4.9 GHz i dysk SSD o pojemności do1TB. Wszystko to sprawia, że HP EliteBook 840 G7 jest niezawodny, wydajny i przede wszystkim szybki – do tego stopnia, że system operacyjny uruchamia się niemal od razu po wciśnięciu klawisza „start”. Nie zatrzyma się również, wykonując wiele operacji jednocześnie, i nie ma znaczenia, czy pełnisz funkcję CEO, który dba o biznes, czy pracujesz jako CMO nad landing page, czy jako CTO programujesz aplikację.

HP EliteBook 840 G7 będzie działać zawsze i wszędzie, a skoro mowa o „wszędzie” porozmawiajmy o drugiej ważnej cesze, którą musi posiadać biznesowy komputer.

Mobilność. Weź go ze sobą

Prowadząc firmę, szczególnie startup na wczesnym etapie rozwoju, będziesz sporo podróżować. No bo na przykład weźmiesz udział w konkursie lub zakwalifikujesz się do udziału w prestiżowym akceleratorze albo nawet weźmiesz pitch deck i pojedziesz prezentować swój projekt potencjalnie zainteresowanym inwestorom. W każdym z tych przypadków będziesz potrzebować lekkiego i przenośnego laptopa.

I pewnie cię nie zaskoczę, mówiąc, że taki właśnie jest HP EliteBook 840 G7. Jest lekki, bo waży zaledwie 1,33 kg, czyli mniej niż półtoralitrowa butelka wody. Jest przenośny, bo ma kompaktowe rozmiary – 17,9 mm wysokości, 323 mm szerokości i 214 mm głębokości. Do tego ma mniejszą niż standardowe laptopy przekątną ekranu, która wynosi tylko i aż 14 cali. Tylko, bo faktycznie jest niewielka. Aż, bo jest wystarczająca, by nie męcząc wzroku, odpowiadać na maile, wykonywać operacje w arkuszu kalkulacyjnym, programować, a nawet tworzyć proste grafiki i wizualne projekty.

Cały dzień na jednym ładowaniu

Niezależnie czy wybierasz się w podróż służbową, czy pracujesz w biurze, przemieszczając się pomiędzy pokojami współpracowników, największy komfort pracy gwarantuje laptop wyposażony w wytrzymały akumulator. W innym razie musisz co kilka godzin podłączać sprzęt do prądu i uziemiać się przy swoim stanowisku pracy, co niekiedy stanowi spore utrudnienie.

Dlatego inżynierowie z HP wyposażyli EliteBook 840 G7 w 3-ogniwową baterię litowo-jonową HP Long Life, 53 Wh, która umożliwia nieprzerwaną pracę nawet przez 23 godzin. To więcej niż zwykle pracujemy nawet w najbardziej intensywne okresy, stąd możesz mieć pewność, że na jednym ładowaniu „pojedziesz” nawet cały dzień.

Do tego akumulator wbudowany we wspomniany model HP-ka zachowuje się cicho, nie emitując rozpraszających szmerów i szumów, które mogą przeszkadzać podczas sesji „deep work”.

Pracuj bezpiecznie. Nie bojąc się o utratę danych

Dane – nieoceniony zasób każdej firmy. Z jednej strony stanowią o jej przewadze konkurencyjnej, a z drugiej nakładają obowiązek na właścicieli, aby przechowywali je w bezpieczny sposób. Zaniechanie tego obowiązku często wiąże się z finansowymi konsekwencjami i utratą zaufania klientów. Dlatego tak ważne, aby nie tylko szefowie firmy, ale także jej pracownicy wykonywali zawodowe obowiązki na sprzęcie, który posiada zabezpieczenia najwyższej klasy. HP EliteBook 840 G7 ma takie.

  • HP Sure View Reflect – dzięki tej funkcji ekran stanie się nieczytelny dla osób zerkających na niego z boku.
  • Uwierzytelnianie wieloskładnikowe HP – aby zalogować się do laptopa HP EliteBook 840 G7, należy przyłożyć palec do czytnika linii papilarnych – to zabezpieczenie, którego nie da się złamać i które pozwoli ci zabezpieczyć nie tylko sprzęt, ale też aplikacje, z których korzystasz.
  • HP Sure Sense ​– to antywirus opracowany przez HP, który wykorzystuje algorytmy maszynowego uczenia się i zaawansowaną technologię sieci neuronowych, aby rozpoznawać złośliwe oprogramowanie i chronić urządzenie przed wcześniej niespotykanymi atakami.
  • HP Sure Click – funkcja służąca do odizolowania zainfekowanego pliku w kontenerach maszyn wirtualnych, dzięki czemu taki plik nie zainfekuje systemu operacyjnego i pozostałych plików.
  • HP Sure Recover Gen3 – HP EliteBook 840 G7 ma funkcję HP Sure Recover, która zapewnia szybkie, bezpieczne i automatyczne przywracanie systemu operacyjnego za pośrednictwem połączenia sieciowego.

Sprzęt, na którym chce się pracować

W przypadku firmowego sprzętu komputerowego najważniejsze jest to, co sprzęt ma w środku. Wygląd się nie liczy. To tylko poniekąd prawda. Wysokiej klasy komponenty sprawiają, że sprzęt jest wydajny – i oczywiście to najważniejsze. Ale względy estetyczne również są istotne. W końcu przy laptopie spędzamy około osiem godzin, czasami bywa, że więcej. Patrzymy na niego, dotykamy. Warto więc, by te bodźce wprawiały nas w pozytywny nastrój, motywując do efektywnej pracy. Tak działa HP EliteBook 840 G7.

Dlaczego? Bo po prostu wygląda dobrze. Zamiast plastikowej obudowy ma szarą, metaliczną obudowę wykonaną z aluminium – materiał, który cechuje laptopy klasy premium. W przeciwieństwie do obudowy, ramki otaczające ekran i klawiatura mają czarny kolor, co świetnie się ze sobą kontrastuje, tworząc elegancką kompozycję, na której chce się pracować.

Słowem: HP EliteBook 840 G7 to laptop klasy premium stworzony dla biznesu.

 

Artykuł powstał we współpracy z HP