DocPlanner (Znany Lekarz) dostał 80 mln euro dofinansowania

Dodane: 14.05.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

DocPlanner ogłasza kolejną rundę finansowania (Seria E) w wysokości 80 milionów euro. Uwzględniając wszystkie dotychczasowe rundy, w tym obecną, Grupa może się pochwalić sumą 130 milionów euro. To jedna z największych w historii inwestycji w polski serwis.
Środki pozyskane w obecnej rundzie inwestycyjnej pozwolą rozwinąć wiele strategicznych obszarów. DocPlanner będzie nadal zwiększał udziały na swoich głównych rynkach w Europie i Ameryce Łacińskiej poprzez swoją ofertę opartą o SaaS. Firma będzie też kontynuować prace badawczo-rozwojowe, po to by oferowane lekarzom i klinikom oprogramowanie było jeszcze bardziej innowacyjne. Głównymi inwestorami w obecnej rundzie są One Peak Partners i Goldman Sachs Private Capital Investing. Wzięli w niej udział również aktualni inwestorzy, tj. Piton Capital oraz ENERN Investments.

– Obecna runda finansowania pojawia się w najlepszym momencie w historii Grupy DocPlanner. Tempo wzrostu w naszym kluczowym obszarze działalności przyspiesza i widzimy coraz więcej możliwości w naszym otoczeniu, zarówno pod kątem segmentu klientów, jak i oferty produktowej. Po ostatniej rundzie mocno skupiliśmy się na dynamicznym rozwoju operacyjnym, ugruntowaniu pozycji na nowych rynkach oraz na technologii marketplace i rozwiązaniu SaaS. Obecnie chcemy się koncentrować na nowych obszarach wzrostu. To ekscytujący czas dla całej Grupy DocPlanner, pacjentów, lekarzy oraz naszych partnerów – komentuje Piotr Radecki, Dyrektor Zarządzający ZnanyLekarz.pl.

Niezbędna będzie rozbudowa zespołów sprzedaży, obsługi klienta, produktu, finansów i administracji oraz marketingu w różnych regionach. Grupa niedawno przekroczyła liczbę 1000 pracowników zatrudnionych na całym świecie, a obecnie prowadzi blisko 100 rekrutacji.

– Jesteśmy pod wrażeniem silnej ścieżki rozwoju DocPlanner, wyjątkowej platformy technologicznej i utalentowanego zespołu zarządzającego firmą. Widzimy ogromny potencjał w przyspieszaniu cyfrowej transformacji sektora opieki zdrowotnej i chcemy wspierać DocPlanner w dalszym umacnianiu pozycji największej i najbardziej innowacyjnej cyfrowej platformy opieki zdrowotnej na świecie – dodaje Humbert de Liedekerke, Partner Zarządzający w One Peak Partners.

Firma może teraz kontynuować akwizycje młodych, innowacyjnych firm działających na podobnym rynku  z branży oprogramowania w chmurze, po to, aby przyspieszyć swój wzrost. Po pomyślnych przejęciach i integracjach z uprzednimi konkurentami w Turcji i Hiszpanii (odpowiednio w 2014 i 2016 r.) DocPlanner rozważa takie możliwości, które posłużą jako uzupełnienie inicjatyw mających na celu rozwój organiczny spółki.

– W ciągu ostatnich siedmiu lat, DocPlanner stał się liderem w obszarze innowacji cyfrowych w opiece zdrowotnej. Jesteśmy pod wrażeniem tego, co firma już zrobiła dla pacjentów, lekarzy i klinik. Cieszymy się, że możemy zainwestować w DocPlanner i współpracować z tak silnym zespołem przy opracowywaniu planu działania w celu dalszej poprawy doświadczeń pacjentów i lekarzy – komentuje Christian Resch, Dyrektor Zarządzający w Goldman Sachs Private Capital Investing.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem