Dodatkowe 9 mln dolarów dla Convious. W startup inwestuje ponownie Market One Capital

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Dodatkowe 9 mln dolarów dla Convious. W startup inwestuje ponownie Market One Capital

Udostępnij:

Convious, platforma e-commerce branży rozrywkowej, ogłosiła, że pozyskała dodatkowe 9 milionów dolarów finansowania w ramach rundy A, aby wkroczyć w kolejny etap swojego rozwoju.

Convious stworzył platformę, która integruje i upraszcza szeroki zakres operacji – w tym marketing, sprzedaż detaliczną, handel elektroniczny, zarządzanie tłumem, jedzenie i napoje, analizę nastrojów i doświadczenia gości za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Pomocne algorytmy

Dynamiczny konfigurator cen w czasie rzeczywistym i dostosowana podróż sprzedażowa, usprawnia optymalizację wskaźników rezerwacji na platformie, a także pomaga w nawiązywaniu kontaktu z gośćmi przed, w trakcie i po ich wizycie, wykorzystując inteligentne algorytmy sztucznej inteligencji i podejście oparte na danych.

Inwestor technologiczny Wille Finance wspiera kolejne projekty, które wyznaczają standardy postępu w naukach przyrodniczych i oprogramowaniu.

Orbit Capital to inwestor na etapie wzrostu, który pomaga skalować europejskie przedsiębiorstwa cyfrowe i technologiczne. Od momentu założenia w 2019 r. pomógł rozwinąć się piętnastu firmom.

Camiel Kraan, założyciel i dyrektor generalny Convious, stwierdza – Firmy zajmujące się ekonomią doświadczeń przeszły przez ogromną ilość zmian i nadal są w procesie transformację, a pojawiające się technologie i platformy zapewniają możliwości dotarcia do nowych odbiorców i rynków. Rozszerzenie finansowania pozwoli nam nadal wprowadzać innowacje w szybkim tempie, co jest naszą domeną.

– Reprezentujemy największe marki w sektorach parków rozrywki, muzeów, ogrodów zoologicznych i akwariów i będziemy nadal rozwijać naszą platformę w oparciu o potrzeby rynku dla wszystkich typów obiektów, rozmiarów i lokalizacji na całym świecie – nadmienia Kraan.

Cyril Petit, inwestor technologiczny VC w Wille Finance dodaje – Cieszymy się, że możemy wspierać Convious przez cały kolejny etap rozwoju. Dołączamy do innowacyjnego i pełnego pasji zespołu, który dąży do przekształcenia branży rozrywki offline za pomocą technologii.

Nieustanny rozwój, by sprostać dzisiejszym wyzwaniom

– Jesteśmy przekonani – mówi Cyril Petit – o zdolności firmy do opracowywania najnowocześniejszych rozwiązań pozwalających innym przedsiębiorstwom z sektora rozrywki i rekreacji na optymalizację operacji i przychodów, dzięki czemu oferta Convious jest szczególnie dobrze dostosowana do sprostania dzisiejszym wyzwaniom. Wierzymy w wizję firmy i jesteśmy ciekawi jak Convious będzie nadal przyczyniać się do przyszłości branży.

Lukas Macko, dyrektor w Orbit Capital, dodaje – Convious jest na dobrej drodze, aby stać się wiodącym systemem zarządzania atrakcjami dla dużych i średnich operatorów ekonomii doświadczeń. W ostatnich latach firma wykazała się dynamicznym wzrostem i postępem. Oferuje nie tylko kompleksowy pakiet modułów, począwszy od zarządzania rezerwacjami i sprzedażą, a skończywszy na planowaniu operacyjnym, ale także udowodniła swoją zdolność do opracowywania innowacyjnych rozwiązań. Możliwości te w wyjątkowy sposób pozwalają Convious sprostać zmieniającym się wyzwaniom sektora rozrywki i rekreacji, zwiększając ich operacje i przychody.

Odpowiednie wsparcie daje szansę na dalszą ekspansję

W zeszłym miesiącu Convious ogłosił, że 10% wszystkich parków rozrywki w Wielkiej Brytanii korzysta z jego platformy w celu optymalizacji wskaźników konwersacji i zwiększenia zysków.

Convious już wcześniej, w 2021 r. otrzymał solidne wsparcie w wysokości 12 milionów w rundzie A, od Begin Capital do którego dołączyli także Market One Capital, MilionMonkeys, FJ Labs oraz wiodący inwestor Capital Mills. Wówczas, dzięki uzyskanemu dofinansowaniu Convious mógł otworzyć się na dalszą ekspansję.

Przeczytaj:

Market One Capital komentuje plany wprowadzenia ulg dla inwestorów