Dołącz do kreatywnych z Gdańska!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Ruszyła machina Go Creative Biznes na Start – czyli projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter skierowany do osób chcących uruchomić swój biznes związany z branżą kreatywną. Do kogo skierowany jest projekt? Gdzie można pozyskać informacje? Co można zyskać biorąc udział w wydarzeniu?

Ruszyła machina Go Creative Biznes na Start – czyli projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter skierowany do osób chcących uruchomić swój biznes związany z branżą kreatywną. Do kogo skierowany jest projekt? Gdzie można pozyskać informacje? I finalnie, co można zyskać biorąc udział w przygodzie z biznesem kreatywnym?

Aleksandra Miedzyńska koordynatorka projektu o konkursie: „Go Creative to przede wszystkim obszerne wsparcie jakie udzielamy osobom planującym rozpoczęcie działalności z obszaru branż kreatywnych rozpoczynając z nimi podróż od samego pomysłu do założenia firmy. W procesie preinkubacji zajmujemy się profesjonalnym wsparciem edukacyjnym. Wraz z mentorami branż kreatywnych i doświadczonymi przedsiębiorcami uczymy jak stworzyć model biznesowy oraz doskonalimy techniki pitchingu. Kolejno przygotowujemy naszych podopiecznych do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy model w formie Elevator Pitch. W procesie Inkubacji projektu, wspieramy procesami mentorskimi oraz doradztwem indywidualnym i szkoleniami. Finaliści projektu otrzymują nagrody finansowe i rzeczowe, główna nagroda finansowa to piętnaście tysięcy złotych. Projekt realizujemy dzięki finansowaniu Miasta Gdańsk, a dodatkowo sponsorem jest grupa Energa”.

W poprzedniej edycji zwycięskimi pomysłami na biznes stały się Aeon Form – design funeralny, Lulu and the Pug – ekologiczne ubranka dla najmłodszych oraz KS Movment – pokazy free run i parkour.

Go Creative to projekt, który pomógł nam uświadomić sobie, że mimo młodego wieku i doświadczenia, które dopiero zbieramy, potrafimy uruchomić rzeczy, których bez wsparcia projektu nie bylibyśmy w stanie zrobić, polecam wszystkim którzy chcą zmienić coś w swoim życiu i zrealizować swoje marzenia – mówi Robert Kowalczyk z firmy Aeon Form (ubiegłoroczny zwycięzca konkursu Go Creative Biznes na Start).

Uczestnicy Go Creative podkreślają jednak, że sam projekt był dla nich wielką przygodą oraz szansą na poznanie wielu, inspirujących osób.

Projekt Go Cretaive to przede wszystkim grupa rewelacyjnych, prężnych i odważnych osób, którzy trafiają na siebie w dobrym miejscu i dobrym czasie! – mówi Anna Iwańska uczestniczka Go Creative 2013.

13 lutego o godz. 17:30 wszystkich zainteresowanych Starter zaprasza na Speed date czyli spotkanie z kreatywnym biznesem. Będzie to okazja aby skonsultować swój pomysł na biznes z doświadczonymi przedsiębiorcami z branż kreatywnych. Według zasad Speed Date będziesz mieć 5 minut na przeprowadzenie rozmowy z każdym z mentorów.

Rekrutacja do projektu trwa od 3 lutego do 24 lutego 2014.

Więcej informacji oraz ankieta zgłoszeniowa na stronie www.biznesnastart.pl

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa