Dołącz do maratonu programowania Hack4Lem. Łączna pula nagród to 150 000 zł

Dodane: 25.05.2021

Mam Startup

Udostępnij:

Już 18 czerwca rozpocznie się maraton programowania Hack4Lem, który związany jest z obchodami Roku Lema. W ciągu 40 godzin uczestnicy wydarzenia odpowiedzą na wyzwania z zakresu biznesowo-technologicznego i CSR. Łączna pula nagród dla najlepszych zespołów wynosi 150 000 złotych. Współorganizatorami hackathonu są: PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

Uczestnicy mają za zadanie sprawić, by bankowość była przyjazna i dostępna dla wszystkich, a Internet stał się przestrzenią do komfortowego rozwoju człowieka.

Dołącz do wirtualnego wydarzenia, które daje Ci realną moc zmieniania przyszłości! W trakcie wydarzenia uczestnicy będą prezentować efekty swojej pracy w dwóch kategoriach:

  • Stwórz bank przyszłości – uczestnicy zaprojektują rozwiązania związane z technologiami blockchain, IoT, inteligentnego doradztwa, czy też usprawniające codzienną bankowość dla wszystkich grup wiekowych.
  • Walka z cyberprzemocą – zadaniem uczestników będzie stworzenie rozwiązania technologicznego lub materiałów edukacyjnych, które pomogą w walce z hejtem i cyberprzemocą.

Wszyscy chętni mile widziani

Po wykonaniu obu zadań jury wyłoni po 3 zwycięskie drużyny. Łączna pula nagród wynosi 150 000 złotych, a jej fundatorami są PKO Bank Polski i Microsoft.

Hack4Lem to święto fanów Lema, futurologii oraz wszystkich tych, którzy wierzą w rewolucyjny wpływ technologii na nasze życie. W trakcie trwania hackathonu odbędą się wykłady prowadzone przez ekspertów takich jak Aleksandra Przegalińska czy Maciej Kawecki. Wydarzenie będzie można obejrzeć podczas transmisji na żywo z siedziby PKO Banku Polskiego w warszawskiej Rotundzie. Event potrwa od 18 do 20 czerwca.

Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UX designerów, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy socjologów. Do drużyn mogą dołączyć również osoby, których bezpośrednio dotyczą tematy zadań. Jeśli zespół zdecyduję się zaprojektować technologie pomagającą osobom starszym, z niepełnosprawnościami lub wykluczonym w jakikolwiek inny sposób – ich głos również będzie miał znaczenie!

Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Ci z uczestników, którzy nie mają zespołu, będą mogli stworzyć drużynę na kanale Discord. Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie specjalistów, dostępnych przez cały czas trwania wydarzenia. Mentorzy pomogą nie tylko od strony technicznej, ale także posłużą radą w kwestii sposobów wdrażania pomysłów w poszczególnych zadaniach.

Więcej informacji na stronie wydarzenia, a także na Facebooku, Twitterze oraz LinkedIn.