Dolina Krzemowa, a Warszawa. Czy korporacje w USA inaczej podchodzą do innowacji?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Dolina Krzemowa, a Warszawa. Czy korporacje w USA inaczej podchodzą do innowacji?

Udostępnij:

Przyszedł czas na oficjalne rozpoczęcie trzeciego sezonu podcastu „Huge Talks by Huge Thing”! Podcast jest tworzony wspólnie z Mam Startup oraz ze wsparciem Google for Startups. Panie i Panowie, ponownie zapraszamy do świata innowacji! W pierwszym odcinku nowego sezonu nasze prowadzące – Maryla Wojcieszek oraz Monika Synoradzka – rozmawiają z Tomaszem Kołodziejakiem.

Nowy sezon zaczynamy nie inaczej, niż z przytupem! Zawsze obiecujemy poszerzanie horyzontów naszych słuchaczy, dlatego tym razem wyruszamy w podróż za ocean, aby przyjrzeć się, jak swoją gotowość na przyszłość budują korporacyjni innowatorzy z Doliny Krzemowej!

Wraz z Tomaszem Kołodziejakiem, ekspertem od Open Innovation & Investment, który doświadczenie zdobywał m.in. w Samsung Electronics, poznajemy podejście korporacji do otwartych innowacji w San Francisco Bay Area, szukając różnic między polskim rynkiem, a technologicznymi gigantami zza oceanu. Rozmawiamy tradycyjnie o potrzebach dużych organizacji oraz o korzyściach, jakie płyną ze współpracy ze startupami. Tomasz przybliża nam, jak podchodzą do tego najwięksi gracze w Dolinie Krzemowej, a także podpowiada, co warto od nich zaczerpnąć i wdrożyć w naszej działalności. 

Posłuchaj po polsku na Spotify:

English version below:

Rozmawiamy o tym jak wyglądać będzie przyszłość (w naszym ulubionym, trzecim horyzoncie innowacji) oraz jaką rolę w tym obszarze odgrywają startupy. O tym jak przekonać Zarząd do zainwestowania zasobów w perspektywiczne rozwiązania, gdy mamy do dyspozycji niewiele danych oraz jak podchodzi się do mierzenia efektywności innowacji zorientowanych na przyszłość. 

A to tylko kilka wątków z tej arcy-ciekawej rozmowy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, posłuchaj najnowszego odcinka podcastu Huge Talks by Huge Thing „Geografia a Innowacje: Perspektywa Doliny Krzemowej” (naszym jakże subiektywny, zdaniem – warto!)

Posłuchaj po polsku na YouTube:

English version below:

PS. Wspominaliśmy już o tym, że trzeci sezon niesie za sobą masę nowości? Jedną z nich będą zagraniczni goście w naszych podcastach, dzięki czemu możecie spodziewać się także odcinków w języku angielskim. Czego małym przedsmakiem jest dzisiejsza rozmowa z Tomkiem, którą możecie odsłuchać w wersji polskiej oraz angielskiej.