Domeny, startupy, wino czy energia odnawialna – w co inwestować?

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Wielkimi krokami zbliża się piąta edycja konferencji MeetDomainers. 14 października 2011 w Warszawie spotkają się osoby specjalizujące się w nietypowych inwestycjach.

Wielkimi krokami zbliża się piąta edycja konferencji MeetDomainers. 14 października 2011 w Warszawie spotkają się osoby specjalizujące się w nietypowych inwestycjach. Dominować będą inwestorzy domenowi, ale nie zabraknie też specjalistów od inwestowania w startupy, wina czy turbiny wiatrowe.

Krzysztof Kowalczyk, partner w funduszu venture capital HardGamma Ventures, przedstawi specyfikę inwestowania w młode firmy podczas prezentacji „Inwestycje w startupy – złoto czy złoto głupców?”. Jego gośćmi w panelu dyskusyjnym będą założyciele młodych firm technologicznych: Ola Sitarska z MyGuidie.com, Piotr Tuszyński z Qrcao.com, Tomasz Kolinko z Motivapps.com i Konrad Latkowski z Manubia.pl.

W innej sesji Marcin Piwecki, prezes Wine Advisors, przedstawi rynek wina jako atrakcyjną alternatywę dla inwestorów. Natomiast Piotr Konopka, ekspert w zakresie nietypowych rozwiązań i produktów inwestycyjnych, wystąpi z prezentacjami „Energetyka rozproszona, czyli jak z powodzeniem zarabiać na własnej turbinie wiatrowej” oraz „Jak kupić tani hektar i sprzedać drogi metr”. Na koniec Daniel Dryzek, założyciel funduszu domen ddfund.eu, opowie o inwestycji dla odważnych, czyli o domenach internetowych. Szczegółowa agenda dostępna jest na stronie http://meetdomainers.eu/agenda.

Na zakończenie Spotkania odbędzie się jedyna w Polsce aukcja domen na żywo. Dwa lata temu najdroższa domena lekarze.pl sprzedana na aukcji w Warszawie kosztowała 135 tysięcy złotych. Tym razem wśród domen do wylicytowania będą między innymi waluty.pl, ibiza.pl, bank24.pl, biznes24.pl, eksport.pl, drinki.pl czy ogrodnictwo.pl. Razem na sprzedaż wystawionych zostało 45 domen, z czego aż 37 z ceną minimalną 1 PLN. Aukcję poprowadzi Piotr Lengiewicz, prezes Domu Aukcyjnego Rempex. Szczegóły oraz pełna lista domen: http://meetdomainers.eu/aukcja.

Więcej informacji i rejestracja na MeetDomainers: http://meetdomainers.eu.

źródło: informacja prasowa