Dorota Piotrowska dołącza do HCM Deck jako VP of People and Organization Development

Dodane: 22.03.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Z początkiem kwietnia 2021, Dorota Piotrowska, uznana w Polsce i za granicą ekspert rozwoju talentów i organizacji dołącza do zespołu zarządzającego HCM Deck. Dorota, która w ostatnich latach pracowała z N26 czy Netguru, obierze podwójną rolę w HCM Deck. Jako VP of People and Organization Development zajmie się utworzeniem zespołu People i skalowaniem firmy. Jednocześnie będzie odpowiedzialna za zbudowanie i prowadzenie obszaru L&D Advisory, które będzie wspierać merytorycznie klientów platformy i rozwój produktu.
W swojej karierze Dorota Piotrowska była członkiem zespołów zarządzających i wspierała zarówno segment enterprise jak też startup i scale-up, w budowaniu strategii people experience i rozwijaniu ich produktów czy usług. Dorotaza jmowała się tworzeniem i realizacją strategii EB, rekrutacyjnych, ścieżką candidate & employee experience, rozwoju liderów i organizacji, polityką wynagrodzeń oraz strategią społecznej odpowiedzialności biznesu. Dorota pracuje na stanowiskach dyrektorskich i managerskich w HR od ponad 15 lat.

Zarówno w rozpoznawalnych na całym świecie firmach enterprise, jak i w mniejszych organizacjach, w tym bardzo dynamicznie rozwijających się scale-upach tech. W ostatnich latach jako Head of People w Netguru Dorotazbudowała obszar i dział People oraz współkształtowała kulturę remote-smart wfirmie. W trakcie jej 2,5 rocznej rozwinęła zespół Netguru z 250 do 650 talentów i przeprowadziła firmę przez proces certyfikacji B-corp. Na jej ostatnim stanowisku Senior Leadership and Organization Development Lead w N26, jednym z najwyżej wycenianych startupów fintech na świecie, ściśle współpracowała z zarządem i zespołami zarządzającymi Produktem oraz Marketingiem i Sprzedażą.

Dorota posiada L 7 Award in Organisation Design and Development (CIPD, London) i jest certyfikowanym specjalistą zarządzania różnorodnością (CertifiedDiversity Professional, Institute for Diversity Certification, USA). Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Humboldt Universitaet, Collegium Civitas i INSEAD.

Dorota doradza merytorycznie w zakresie rozwoju produktu startupom i scale-upom HR tech od ponad dwóch lat i wspierała już wcześniej HCM Deck – Doradztwo Doroty od dawna jest niezbędnym elementem zarówno naszej strategii HR, jak i naszej strategii rozwoju produktu. Dotychczasowa współpraca konsultingowa była bardzo owocna, więc nie możemy się doczekać, kiedy dołączy do nas na stałe – mówi Simon Janicki, CEO HCM Deck.

Dorota będzie odpowiedzialna za dział People w firmie. Będzie czuwać nadtworzeniem i realizacją strategii zarządzania talentami, wspierać działania w obszarze Diversity & Inclusion i kierować zespołem People. Będzie też nadzorować funkcję L&D Advisory ściśle współpracującą z zespołami customer-facing, dzięki czemu klienci HCM Deck będą mogli korzystać z jej doświadczenia w zakresie zarządzania talentami.

–Naprawdę bardzo się cieszę, że dołączę do firmy na stałe w tej podwójnej roli na tak istotnym etapie jej skalowania i dojrzałości. Współpraca z zespołem HCM Deck przynosiła mi od początku wiele satysfakcji i obserwowanie tego, jak organizacja się rozwija, było dla mnie zawsze dużą przyjemnością, ponieważ wierzę nie tylko w biznesowy, ale i społeczny potencjał produktu i usługi HCM Deck. Mój cel nadrzędny w nowej funkcji będzie podobny do tego, którym kieruję się w całym zawodowym życiu: chcę przede wszystkim rozwijać efektywną, zwinną organizację remote-smart, w której decyzje są podejmowane w oparciu o dane, która wspiera ludzi w ciągłym rozwoju oraz daje im poczucie satysfakcji i spełnienia – mówi Dorota Piotrowska.

Dorota dołącza do firmy w okresie jej wyjątkowo szybkiego rozwoju. HCM Deckniedawno rozpoczął współpracę z wieloma międzynarodowymi firmamienterprise, a z platformy korzysta już ponad 300 000 użytkowników na całym świecie – Naszym kolejnym krokiem będzie wzmocnienie pozycji na rynkach europejskich – mówi Simon Janicki – W postpandemicznym świecie organizacje koncentrują swoje działania wokół rozwoju kompetencji jeszcze silniej niż wcześniej – Naszym celem jest umacniać ich strategię L&D, tak aby ich pracownicy byli gotowi na przyszłość rynku pracy – dodaje.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem