Dostawca rozwiązań płatniczych Fenige pozyskuje 6,5 mln zł

Dodane: 09.05.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

Fenige, fintech obsługujący klientów B2B pozyskał nową rundę finansowania na przyśpieszenie rozwoju. W kwietniu prywatni akcjonariusze oraz WP2 Investments zainwestowali w spółkę dodatkowe 6,5 mln zł. Wcześniej Fenige pozyskało finansowanie m.in. od Movens Capital oraz aniołów biznesu.

Fenige to dynamicznie rozwijający się polski fintech, który zajmuje się wdrożeniami technologii płatniczych dla sprzedawców oraz systemów przekazów pieniężnych w obrębie organizacji płatniczych Mastercard i VISA. Oferuje acquiring (e-commerce), przelewy typu karta-karta oraz wypłaty na karty. Spółka jest licencjonowaną krajową instytucją płatniczą.

– Cieszymy się na współpracę z WP2 Investments w roli inwestora. Pozyskany kapitał planujemy przeznaczyć na rozwój obecnych usług oraz uruchomienie m.in. własnego softposu, czyli terminalu w telefonie – mówi Agnieszka Starosz, Członek Zarządu Fenige.

– Znamy się na płatnościach, mamy własną infrastrukturę i niezbędne licencje, a WP2 Investments ma pomysły i sukcesywnie rozbudowywany ekosystem fintechów pod swoimi skrzydłami. Liczymy, że będzie to owocna współpraca i szansa na przyspieszenie rozwoju – dodaje Karol Lipiński, Członek Zarządu Fenige.

– Rozwój biznesów wokół nowoczesnych, zautomatyzowanych płatności to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów na rynku fintechowym. Na całym świecie dokonuje się ponad 2 miliardy transakcji bezgotówkowych dziennie, a ich wartość rosła w ostatnich latach o prawie 20 proc. rocznie przebijając w ostatnim roku wartość jednego tryliona dolarów. To pokazuje, jaki jest potencjał wzrostu Fenige biorąc pod uwagę przyspieszenie międzynarodowej ekspansji, nowe usługi na horyzoncie i synergie między fintechami wchodzącymi w skład grupy WP2 Investments – komentuje Wojciech Pysiewicz, jeden z dwóch założycieli WP2 Investments.

Jednocześnie spółka informuje, że jej nowym Prezesem od 1 maja br. został Marcin Chruściel – doświadczony manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze kart płatniczych, bankowości i płatności.

W 2021 roku Fenige przetworzyło transakcje o łącznej wartości ponad 1,4 mld zł, odnotowując wzrost o ponad 400% r/r. Spółka planuje wysoką dynamikę wzrostu w kolejnych latach – wyniki pierwszych czterech miesięcy potwierdzają bardzo duży potencjał na kontynuowanie trendu.