Dostęp do profesjonalnych prawników nigdy nie był łatwiejszy

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Wystartował pierwszy na polskim rynku usług prawniczych serwis, który pomaga samodzielnie wybrać najlepszego specjalistę prawnego. Z jego usług skorzystają zarówno doświadczeni przedsiębiorcy jak i zwykli użytkownicy, którzy są laikami w dziedzinie prawa. Dobór prawnika ma ułatwić wyszukiwarka.

Wystartował pierwszy na polskim rynku usług prawniczych serwis, który pomaga samodzielnie wybrać najlepszego specjalistę prawnego. Z jego usług skorzystają zarówno doświadczeni przedsiębiorcy jak i zwykli użytkownicy, którzy są laikami w dziedzinie prawa. Dobór odpowiedniego prawnika ma ułatwić inteligentna wyszukiwarka.

Znalezienie odpowiedniego specjalisty prawnego bywa żmudne, stresujące i czasochłonne, gdyż zazwyczaj wiąże się z przeszukiwaniem setek stron w Internecie – mówi pomysłodawczyni serwisu Katarzyna Abramowicz. Trudno też jest samemu ocenić, czy dany prawnik ma doświadczenie w dziedzinie, która nas interesuje – dodaje. Dlatego zespół SpecPrawnik chce ułatwić to zadanie.

Serwis jest bezpłatny dla klientów, którzy anonimowo opisują swoją sprawę wybranym przez siebie prawnikom. W 24 h otrzymują informację z jakimi kosztami będą mieli do czynienia oraz proponowany termin spotkania z wybranymi prawnikami. Mogą prześledzić profil prawnika, w tym przegląd jego doświadczenia, wydane ekspertyzy i prowadzone przez niego sprawy. Nie ma obowiązku kontaktowania się z prawnikami, którzy zgłoszą się do sprawy. Klient sam może to zrobić wtedy kiedy zechce i do kogo – na podstawie weryfikacji informacji – będzie miał pełne zaufanie. Jak wybrać prawnika?

Im więcej Klient wie o praktyce prawnika, tym mniej obawia się powierzyć mu swoje sprawy osobiste czy związane z ochroną majątku – przekonuje Katarzyna Abramowicz. Chyba dobrze wiedzieć, z jakimi kosztami ma się do czynienia przy wyborze prawnika i czy nas na niego stać. A czasem odwrotnie – cena świadczy o prestiżu i kwalifikacjach prawnika. Ostatecznie Klient w końcu ma wybór.

Serwis pozwala skorzystać z pomocy prawników po niewygórowanych cenach. Każdy prawnik sam ustala swoje wynagrodzenie, które zwykle obejmuje jego doświadczenie i czas poświęcony na przygotowanie pomocy. Prawnicy proponują w zależności o skomplikowania sprawy stawki godzinowe lub całościowe od sprawy. Firmy otrzymały w końcu narzędzie pozwalające poszukać sposobów na obniżenie kosztów usług prawniczych. Zwykli użytkownicy do swoich spraw, formalności, problemów natomiast narzędzie do zaplanowania wydatków na obsługę prawną.

Nie jest to pierwsze internetowe przedsięwzięcie rodzinne właścicieli serwisu. Założyciele tworzyli popularne serwisy takie jak www.przelewy24.pl, www.bilety24.pl czy www.3gry.pl. Sprawy i problemy prawne związane właśnie z ich prowadzeniem były przyczyną powstania serwisu SpecPrawnik.

Nowatorstwo tego przedsięwzięcia to również korzyści dla prawników. SpecPrawnik to jedyny serwis w Polsce, w którym kancelarie i prawnicy po roku opłacania abonamentu mogą stać się jego współwłaścicielami.

źródło: informacja prasowa