Doświadczeni przedsiębiorcy podzielą się wiedzą ze startupami. PFR uruchomił program mentoringowy

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Sieć Mentorów PFR to kolejna inicjatywa Polskiego Funduszu Rozwoju i Fundacji PFR wspierająca rozwój ekosystemu innowacji w Polsce. Program ten jest skierowany do startupów i młodych firm, które poszukują wsparcia w pracy nad najważniejszymi kompetencjami biznesowymi.

fot. unsplash.com

Wsparcie mentorów ma pomóc młodym, innowacyjnym firmom osiągnąć sukces w kraju i zagranicą. Doświadczenie ekspertów z zewnątrz pozwoli im poznać inną perspektywę i zniwelować słabe punkty projektu.

Polski Fundusz Rozwoju zauważa, że startupom brakuje doświadczenia w niektórych obszarach biznesowych. Program mentoringowy zaprojektowany jest tak, aby wypełnić luki kompetencyjne.

Doświadczeni eksperci pomogą młodym firmom

Udział w najnowszym programie Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Fundacji PFR umożliwi innowacyjnym firmom dostęp do trzydziestu doświadczonych ekspertów z różnych obszarów biznesowych. Uczestnicy będą mogli zaczerpnąć wiedzy z zakresu tworzenia zespołu, marketingu, rozwoju biznesu, relacji inwestorskich i zarządzania produktem prosto od praktyków. W programie istotne jest to, że w zależności od lokalizacji mentora i startupu, spotkania z mentorami będą odbywać się bezpośrednio lub zdalnie.

Wśród mentorów są między innymi Jędrzej Szcześniak – współzałożyciel Daftcode, Kacper Winiarczyk – CEE General Manager w ofo, Joanna Drabent – CEO i współzałożycielka Prowly, Marcin Szeląg – Partner w Innovation Nest, Michał Pękała – VP Growth z Docplanner.com, Katarzyna Kazior – Prezes Frisco.pl czy Michał Borkowski – CEO i co-founder Brainly. Każdy z nich zna problemy młodych firm, ponieważ sami przeszli już tą drogą. Niektórzy nawet wielokrotnie, o czym można przekonać się czytając biogramy ekspertów. Ich pełna lista znajduje się w ramach Bazy ekspertów współpracujących z PFR.

Jak zgłosić się do programu?

Nabór do Sieci Mentorów PFR potrwa do 5 sierpnia. Aby wziąć w nim udział należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy na startup.pfr.pl, wybrać preferowanego mentora i uzasadnić potrzebę mentoringu. W drugim etapie wybrane firmy zostaną zaproszone na bezpośrednie spotkanie lub rozmowę telefoniczną. W programie mogą wziąć udział zespoły 2-3 osobowe. Udział w Sieci Mentorów jest bezpłatny

Edukacja przedsiębiorców przede wszystkim

PFR wyraźnie stawia na edukację przedsiębiorców. Szkoła Mentorów to kolejny program, którego celem jest zwiększanie wartości polskiego ekosystemu innowacji poprzez praktyczne nauczanie biznesu.  

Przykładem jest Szkoła Pionierów PFR, która wystartowała w czerwcu. Ten program edukacyjny jest skierowany do osób fizycznych, przyszłych przedsiębiorców w branżach nowych technologii. Obok niego działa Dobry Pomysł, również otwarty na osoby prywatne. Zainteresowanie tymi programami wskazuje na to, że na rynku innowacji poza funduszami na rozwój, brakuje również know-how. PFR chce wypełnić tę lukę.