Dotrzymać kroku – firma dyktowana innowacjami

Dodane: 07.10.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Polska znajduje się na czele państw Europy Środkowo-Wschodniej pod względem liczby startupów. Mamy pomysły na biznes i odwagę, by zacząć prowadzić swoją działalność. Przyszła pora, aby tę odwagę wzbogacić o nowatorskie pomysł z zakresu IT i nowych technologii.

INNO-TECH EXPO 2015, który od 15 do 16 października odbędzie się Targach Kielce to okazja, by dotknąć, wypróbować i nauczyć się korzystać z nowinek technologicznych. 

Jak z pomysłu zrobić biznes?

W tym roku Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii zostały poszerzone o bogaty pakiet warsztatów, wykładów i konferencji. Szefowie firm, studenci, młodzi przedsiębiorcy, przedstawiciele kadry naukowej – każda z tych osób znajdzie tu coś inspirującego dla siebie – zaprasza do Kielc dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.  Warsztaty o StartUpach to pakiet spotkań, gdzie będzie można dowiedzieć się jak wygląda założenie firmy w tej formie, jakie formalności obowiązują oraz dlaczego akurat tak warto zacząć swoich sił w biznesie. Druga część obejmuje spotkanie z osobą, która już prowadzi taką działalność. Łukasz Kaliciński twórca sklepu internetowego notjustshop opowie o swoim przepisie na sukces. Inspiracje można czerpać nie tylko czytając o przykładach postaw wartych naśladowania, ale przede wszystkim przez bezpośrednie spotkania.

Chłopska Szkoła Biznesu

Co to znaczy sukces w stylu chłopów z Andrychowa? Jeszcze w XVIII w, czyli przed rewolucją przemysłową rzemieślnicy z małej wioski w Małopolsce zakładali spółki handlowe i prowadzili działalność na międzynarodową skalę, sprzedając lniane płótna w Barcelonie, Amsterdamie, Stambule czy Moskwie. Ich sukces stał się inspiracją do stworzenia symulacyjnej gry ekonomicznej. Chłopska Szkoła Biznesu rozwija kreatywność i w praktyce uczy szybkiej oceny ryzyka, podejmowania strategicznych decyzji oraz kształtuje przedsiębiorczą postawę. Gra stworzona przez Małopolski Instytut Kultury pojawi się 16 października w Targach Kielce. Liczba miejsc ograniczona, więc zgłoś się już dziś i wygraj swoją przygodę

Przepis na sukces firm Samsung, IBM, Intel, Toyota…

Słyszałeś o TRIZ – Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań? Dzięki TRIZ takie firmy jak Samsung, IBM, Intel czy Toyota górują pod względem liczby opracowanych patentów. Światowej sławy inżynierowie korzystają z TRIZ. . Jak to działa w praktyce? Sprawdzić można podczas konferencji TRIZ – Kick of Meeting 2015. Prelegenci, m.in. dr Simon Litvin, dr Oliver Mayer oraz dr Oleg Abramov, eksperci w temacie TRIZ przybliżą główne założenia tej teorii oraz przeprowadzą specjalne warsztaty , jak wdrażać te metody w swoim przedsiębiorstwie.

Cuda techniki na jednej hali

Wystawa firm, parków technologicznych, centrów innowacji, pracowni technologicznych to stały punkt INNO-TECH EXPO. Również w tym roku, ponad 40 firm pokaże co nowego oferuje rynek IT, nanotechnologii, nowych technologii, fizyki, etc. Drukarki 3D, roboty, kamery nowej generacji oraz wiele innych ciekawostek będzie można przetestować w trakcie zwiedzania Targów.

Świat nie stoi w miejscu, a podczas INNO-TECH EXPO 2015 w Targach Kielce zobaczymy jak biznes i nauka radzą sobie w starciu z szukaniem innowacyjnych rozwiązań – mówi dr Andrzej Mochoń. Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii po raz trzeci przeniosą nas w świat na co dzień zamknięty w firmowych biurowcach i pracowniach technologicznych. Zobacz co jeszcze przygotowali organizatorzy INNO-TECH EXPO 2015. Konferencje, wykłady, warsztaty – pełny program dostępny na stronie www.innotechexpo.pl. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny – wystarczy rejestracja. 

fot. materiały prasowe