Dr Izabela Zawisza zrezygnowała ze stanowiska prezesa spółki KF Niccolum

Dodane: 13.05.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Dr Izabela Zawisza zrezygnowała z pełnienia funkcji prezesa zarządu KF Niccolum. Funkcję prezesa pełniła od czerwca 2018 r.
Firma badawczo-rozwojowa KF Niccolum Sp. z o. o. to producent innowacyjnych kosmeceutyków chroniących przed alergią kontaktową – Nidiesque oraz kosmetyków
z technologią metal screen Nuev ukierunkowanych na profilaktykę chorób skóry. Innowacyjne kosmetyki są oparte na substancjach bioaktywnych, zaprojektowanych

i opatentowanych w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN przez dr Izabelę Zawiszę i prof. Wojciecha Bala.

– Ostatni rok, w trakcie którego pełniłam funkcję prezesa, był bardzo pracowity. To zaprocentowało. W tym czasie została powiększona sieć dystrybucji online oraz offline naszej drugiej marki kosmetycznej Nuev. Produkty są teraz dostępne na takich platformach jak Allegro czy Amazon we Włoszech i w UK, a także na stronach partnerów B2B. W I kwartale tego roku kosmetyki pojawiły się w sieci Super-Pharm, co było dla nas dużym sukcesem. W III kwartale nasza pierwsza marka Nidiesque będzie miała launch w Brazylii. Kosmeceutyki zostaną wprowadzone na rynek przez 1 z 10 największych firm farmaceutycznych w Brazylii. To zapewnione okno na Amerykę Południową. Czuję, że zostawiam spółkę w dobrej formie, gotową do dalszego rozwoju. Wciąż jestem gotowa wspierać wspólników, jednak w znacznie mniejszym stopniu. Teraz chcę skoncentrować się na realizacji własnych projektów badawczych i komercyjnych – mówi dr Izabela Zawisza.

Marka Nuev pojawiła się na rynku ponad rok temu. Natomiast w połowie lutego 2020 roku informowaliśmy o tym, że antysmogowy krem pojawił się w ofercie drogerii Super-Pharm. Przy okazji tego sukcesu rozmawialiśmy z dr Izabelą Zawiszą między innymi o tym: jak przebiegały prace nad innowacyjnym kremem? Co w tym projekcie było najtrudniejsze? Kiedy pani Izabela przestała być tylko naukowcem i stała się również bizneswoman? Tutaj znajdziecie ten wywiad:

Dzięki uporowi i determinacji nasz projekt nie poszedł do szuflady  Wywiad z twórczynią antysmogowego kremu nuev

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem