Droga do międzynarodowego sukcesu – Expand your startup

Dodane: 26.10.2020

Mam Startup

Udostępnij:

Już w połowie listopada (18-20.11.2020 r.), w ramach współpracy Krakowskiego Parku Technologicznego oraz międzynarodowego ekosystemu EIT Digital odbędą się warsztaty online skierowane do startupów, które chcą rozwijać się na europejskich rynkach.

Temat internacjonalizacji wyspecjalizowanych spółek technologicznych wydaje się niezwykle ważny i aktualny. Wyjście firmy poza rynek krajowy to warunek konieczny w procesie skalowania startupów. Bez umiędzynarodowienia firm technologicznych, praktycznie niemożliwe jest mówienie o kolejnym sukcesie, następnym Unicornie, czy o dynamicznym wzroście i satysfakcji inwestorów.

Zgodnie z najnowszym raportem „The Polish Tech Scene”, badającym kondycję polskich startupów, który co roku opracowuje Startup Poland, tylko 39% startupów ma klientów poza Polską. Budujące jest jednak to, że aż 75% startupów deklaruje, że w perspektywie najbliższego roku chce nawiązać współpracę międzynarodową. Skoro startupy mają świadomość, że muszą wychodzić poza rynek krajowy, pozostaje „tylko” stworzenie dobrego planu i jego wdrożenie. W tym pierwszym może pomóc wydarzenie organizowane przez Krakowski Park Technologiczny.

Celem dwudniowego warsztatu będzie budowa potencjalnego „MVP” strategii internacjonalizacji startupu w modelu współpracy z międzynarodowym przedsiębiorstwem.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch ścieżkach: ogólnej oraz dotyczącej rozwiązań dla przemysłu 4.0. Pierwszy dzień poświęcony będzie pracy warsztatowej pod okiem doświadczonych trenerów i praktyków biznesowych, zaś drugi – prezentacji wypracowanych strategii oraz dyskusji z przedstawicielami polskich i zagranicznych korporacji.

Bezpłatne warsztaty skierowane są do firm technologicznych, które z powodzeniem rozwijają się w Polsce i chciałyby rozpocząć sprzedaż na europejskich rynkach.

Lista tegorocznych mentorów będzie odkrywana systematycznie, a nazwiska publikowane na fanpage’u Inkubatora Technologicznego w Krakowie i na stronie wydarzenia, możemy tylko zdradzić, że na tych mentorów naprawdę warto czekać.

Mimo, że tegoroczne warsztaty przeniesione zostały do sieci, organizatorzy zapewniają dużą dawkę teorii i praktyki, a także możliwość konsultacji z zagranicznymi przedstawicielami korporacji z ekosystemu EIT Digital.

– Cieszę się, że po raz drugi możemy organizować te warsztaty. Widzę, że są one bardzo potrzebne i otwierają oczy na aspekty, których startupy często nie dostrzegają podczas planowania ekspansji zagranicznej. Staramy się w praktyczny sposób pokazywać szanse i wyzwania, jakie pojawiają się na drodze firm do międzynarodowego sukcesu. Mentorzy z dużym doświadczeniem w biznesie oraz EIT Digital świetnie tę drogę torują – mówi Sonia Bazan z Krakowskiego Parku Technologicznego, koordynatorka współpracy z EIT Digital.

Zeszłoroczna edycja wydarzenia okazała się być przełomowa dla 10 spółek technologicznych.

Swoim doświadczeniem podzielili się z uczestnikami Justyna Janicka (1000 Realities), Szymon Janicki (HCM Deck), Bogdan Tyskyy (Callpage), Jarosław Sygitowicz (Zencard, Authologic), Eugeniusz Licznarowski (Synerise) oraz Bartek Pucek. W sesji feedbackowej wzięli udział przedstawiciele Alior Bank, Lafarge Holcim i Ericsson.

Najważniejsze informacje:

Kiedy? 18.11.2020 r. w godz. 9.30-13.30 i 20.11.2020 r. w godz. 10.00-14.00
Gdzie? Online
Dla kogo? Startupy i scaleupy rozwijające produkty/usługi z obszaru przemysłu 4.0 lub rozwiązania dla korporacji z zakresu HR, analityki, AI, które chciałyby rozwinąć się na europejskich rynkach.
Za ile? Warsztaty są darmowe, obowiązuje rejestracja http://bit.ly/Expandyourstartup
Język: Część warsztatowa odbędzie się w języku polskim, a sesja z przedstawicielami korporacji w języku angielskim.

Szczegóły: https://business.facebook.com/events/815591802572491/

Link do rejestracji: http://bit.ly/Expandyourstartup

Pytania? Napisz: [email protected]

Artykuł powstał przy współpracy Krakowskiego Parku Technologicznego