DrOmnibus i WeGirls pozyskali inwestora. Wejdą na arenę międzynarodową

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Jest pomysł, jest biznes, a teraz także kapitał. Fundusz Experior Venture Fund zainwestował w rozwój dwóch startupów: DrOmnibus i WeGirls. Pozyskane środki pomogą obu spółkom rozwinąć się na międzynarodowej arenie.

Experior Venture Fund inwestuje w DrOmnibus i WeGirls

DrOmnibus i WeGirls, spółki wspierane przez Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego, pozyskały właśnie inwestora. Udziały w obu podmiotach nabył warszawski fundusz venture capita Experior Venture Fund, w którego portfolio inwestycyjnym znajdziemy między innymi polski startup ZenCard. Wartość i warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Wiadomo natomiast na co oba przedsiębiorstwa przeznaczą pozyskany kapitał. W przypadku DrOmnibus, narzędzia wspierającego terapię dzieci z zaburzeniami, będzie to zintensyfikowanie działań sprzedażowych w Polsce i wejście na rynki zagraniczne. Bogumiła Matuszewska, dyrektor generalna spółki, nie zdradza jednak jakie dokładnie cele sprzedażowe firma chce w najbliższym czasie zrealizować i jakie kierunki ekspansji obierze.

Takich spółek nam potrzeba

Jeśli chodzi o WeGirls, producenta zabawek wspierających rozwój dziewczynek, Anna Rutkowska, współzałożycielka startupu, tłumaczy, że zdobyte właśnie środki finansowe wyda na: ugruntowanie pozycji WeGirls na rodzimym rynku, a także, podobnie jak DrOmnibus, ekspansję na rynki w Europie. – Inwestycja pozwoli nam na dynamiczny rozwój oraz stworzenie innowacyjnych aplikacji mobilnych stanowiących rozszerzenie świata WeGirls w przestrzeni wirtualnej – dodaje.

Zdaniem Kingi Stanisławskiej, Partnera Zarządzającego Experior Venture Fund, oba podmioty mają olbrzymi potencjał globalny, łączą w sobie technologię, specjalistyczne know-how oraz unikalną wiedzę założycieli. – Takich właśnie spółek nasz fundusz poszukuje – wyjaśnia. Dodaje, że zarówno DrOmnibus, jak i WeGirls pełnią ważną misję, którą jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży.

FZ Krakowskiego Parku Technologicznego wypełnia swoje zadanie

Spółki należące do Matuszewskiej i Rutkowskiej są dwiema z pięciu podmiotów wyinkubowanych przez FZ Krakowskiego Parku Technologicznego, które w ostatnim czasie pozyskały inwestora. W 2015 roku kapitał zdobyły również Sher.ly, HG Intelligence i EXDIN Solutions. Marcin Bielówka, prezes FZKPT, mówi, że objęcie udziałów przez zewnętrzny fundusz venture capital potwierdza skuteczność z jaką podmiot, któremu przewodzi, wypełnia swoją misję.