Dron z pistoletem na gwoździe pomoże przymocować dach. Zobaczcie, jak działa

dron z pistoletem na gwozdzie pomoze przymocowac dach zobaczcie jak dziala
Udostępnij:
Drony mają coraz więcej zastosowań. Począwszy od zastosowań przemysłowych, jak inspekcje budynków, po sadzenie drzew. Teraz przyszedł czas na budownictwo. Zaprezentowano drona z pistoletem na gwoździe.

Czy kiedykolwiek samodzielnie budowaliście dom? Jeśli tak, to wiecie jak uciążliwe jest wbijanie gwoździ, zwłaszcza jeśli mają być precyzyjnie wbite w wyznaczone miejsce. Jest to również czasochłonne, ale i niebezpieczne. Czy w przyszłości do takich zadań będziemy wykorzystywać drony? Na to wygląda!

Na University of Michigan stworzono drona dachowego, który używa pistoletu do samodzielnego przybijania gwoździ w wyznaczone miejsce. Sami zobaczcie, jak to wygląda:

Na filmie nagranym w specjalnym środowisku testowym widać, jak statek leci w górę, zbliża się do dachu i ostrożnie nakłada gwoździarkę. Potem się wycofuje i powtarza cały “zabieg” jeszcze kilka razy.

Dron, przystosowany do pracy na budowie, może latać swobodnie używając elektrycznego pistoletu jedynie 10 min.

Drony coraz popularniejsze

Policjanci z Los Angeles przeprowadzą program pilotażowy dronów, aby zwiększyć bezpieczeństwo i nieść pomoc podczas katastrof. 

CNBC pisze, że drony testowane przez policję z Los Angeles mają być wykorzystane w trakcie „niebezpiecznych i ryzykownych sytuacji taktycznych oraz do zwiększenia świadomości położenia podczas klęsk żywiołowych i katastrof”. 

Drony nie znajdują tylko swoich zastosowań przez organy bezpieczeństwa. HM Prison Featherstone to zakład karny o niezaostrzonym rygorze. Zlokalizowany jest w blisko czterotysięcznej wsi leżącej w hrabstwie Staffordshire, w środkowo-zachodniej Anglii. Jego mury usiłowała opuścić grupka więźniów. W ucieczce pomagał im operator drona, który za pośrednictwem bezzałogowca miał przemycić na teren zakładu telefon komórkowy, narkotyki i narzędzia do cięcia prętów.

Próba ta okazała się jednak bezskuteczna, ponieważ ładunek zamiast trafić za ogrodzenie więzienia, został zrzucony na zewnątrz zakładu, podaje magazyn Mirror. Zajście to zauważył pracownik ośrodka, który od razu powiadomił policję, tym samym, udaremniając operatorowi drona koleją próbę przekazania paczki.