Dronehub, jako jedyna polska firma, przyjęty do ogólnoświatowego stowarzyszenia GUTMA

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Dronehub, jako jedyna polska firma, przyjęty do ogólnoświatowego stowarzyszenia GUTMA

Udostępnij:

Firma Dronehub została członkiem Global Unmanned Traffic Management Association (GUTMA). GUTMA to stowarzyszenie typu non-profit zrzeszające podmioty związane z zarządzaniem ruchem bezzałogowych systemów powietrznych (UTM) na całym świecie. Dronehub jest jedyną firmą z sektora drone-in-a-box oraz jedyną firmą z Polski w stowarzyszeniu.

– Dołączenie do GUTMA jest potwierdzeniem naszych globalnych aspiracji i chęci współtworzenia światowego ekosystemu dronowego. Dołączamy do GUTMA jako partner, który z jednej strony będzie czerpał wiedzę i doświadczenie od innych członków, a z drugiej wzmocni stowarzyszenie, dzieląc się innowacyjnymi rozwiązaniami i pionierskim podejściem. To dla nas wielka rzecz, że będziemy w codziennym kontakcie roboczym z takimi firmami jak Airbus, Boeing czy Verizon – mówi Vadym Melnyk, założyciel i prezes Dronehub.

Współpraca wzmocni działania branży mające na celu zwiększenie skalowalności i harmonizacji technologii typu drone-in-a-box na świecie. Dronehub jest jedyną firmą z sektora drone-in-a-box i jedynym obecnie polskim członkiem w GUTMA. Reprezentanci stowarzyszenia pochodzą z 32 krajów.

– GUTMA tworzy swój know-how dotyczący systemów UTM również poprzez swoich członków. Cieszymy się, że możemy powitać w stowarzyszeniu supernowoczesną firmę, która jest liderem w sektorze drone-in-a-box – mówi Koen De Vos, sekretarz generalny GUTMA – Współpraca z Dronehub pozwoli naszemu stowarzyszeniu na dalsze unowocześnianie i wzmacnianie globalnego ekosystemu UTM” – dodaje de Vos.

W połowie czerwca reprezentujący Dronehub Sebastian Babiarz został wybrany na drugą kadencję wiceprezesa GUTMA.

– Dołączenie do GUTMA jest istotnym elementem naszej strategii ekspansji na rynki EMEA. Jestem przekonany, że GUTMA, jako ważny interesariusz w globalnym środowisku dronowym, będzie dla nas trampoliną rozwojową i pozwoli nam jeszcze efektywniej działać na rynkach europejskich – mówi Sebastian Babiarz, wiceprezes Dronehub ds. rozwoju biznesu oraz współzałożyciel i wiceprezes GUTMA.