Druga edycja BeefUp odbędzie się już we wrześniu
 w Katowicach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

beefup

Udostępnij:

28 września w Katowicach ponownie zgromadzi się środowisko przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać biznes w oparciu o nowe technologie. Wszystko to za sprawą drugiej edycji BeefUpu – wydarzenia, którego celem jest wzmacnianie relacji biznesowych w ekosystemie innowacji.

BeefUpy to nowe wydarzenia, które na mapie Katowic pojawiły się w czerwcu 2023 roku. Celem inicjatywa jest zbudowanie i wzmocnienie relacji biznesowych w ekosystemie innowacji na Śląsku i poza nim.

— BeefUp powstał po to, aby wypełnić lukę w kalendarzu wydarzeń na Śląsku. Brakowało nam eventu, na którym będzie serwowana praktyczna dawka wiedzy w lekkiej formule. Po pierwszej edycji, na którą przyjechały osoby z całej aglomeracji śląskiej, Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Warszawy a nawet z Trójmiasta, wiemy, że to był strzał w dziesiątkę — wyjaśnia Bartosz Mruk, CEO Benchy.it oraz jeden z pomysłodawców wydarzenia.

Formuła wydarzenia

W trakcie około 3-godzinnego spotkania zostaną przedstawione historie dwóch przedstawicieli biznesowego świata. Podczas wrześniowego BeefUpu prelegentami będą Krzysztof Wojewodzic – CEO w ESCOLA S.A. oraz Maksymilian Majer – Principal Engineer w Nursa. Tematem obu prelekcji będą blaski i cienie skalowania biznesu oraz trudności, jakie można napotkać realizując transakcję exitu.

— Nasze spotkania mają dość nieformalny charakter. Zdecydowanie trzeba do nich podejść na luzie. Chcemy, aby uczestnicy wydarzenia, którzy dotychczas byli kojarzeni z białą koszulą i krawatem, złapali dystans do świata biznesowego, a przy okazji nauczyli się nie tylko cieszyć z zawodowych sukcesów, ale też przyjmować porażki i wyciągać z nich odpowiednie wnioski — tłumaczy Piotr Kaźmierczak, Head of Growth WebMakers Software House oraz jeden z pomysłodawców wydarzenia.

Świat startupów i nowych technologii

BeefUp jest wydarzeniem, które przede wszystkim ma łączyć świat startupów i nowych technologii z doświadczonym biznesem, któremu czasem ciężko zwinnie działać. To inicjatywa, która ma też zachęcać do budowania relacji i nawiązywania współpracy w oparciu o zaufanie i wzajemny szacunek.

— Śląsk jest regionem o bardzo dużym potencjale biznesowym. Z drugiej strony zauważalny jest brak integracji różnych podmiotów i dystans w relacjach. BeefUp ma być wydarzeniem, które ma to zmienić. Chcemy przełamać wszelkie stereotypy na temat networkingu. Chcemy pokazać, że niezobowiązująca rozmowa może prowadzić do ciekawej współpracy, na której skorzystają wszystkie zaangażowane strony — podkreśla Kuba Nagórski, Head of co.brick venture building oraz Prezes Silesian Startup Foundation.

Kiedy odbędzie się BeefUp?

Drugi BeefUp odbędzie się 28 września 2023 roku w D9 Space w Katowicach (ul. Dyrekcyjna 9). Szczegóły wydarzenia oraz bilety wstępu są dostępne na tej stronie.

Organizatorami wydarzenia są Benchy.it, WebMakers Software House, co.brick oraz Silesian Startup Foundation. Partnerzy wydarzenia to inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Browar Głubczyce.

 

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia