Druga edycja Innovation Day w Banku Zachodnim WBK – poszukiwane startupy do współpracy

Dodane: 10.05.2018

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Bank Zachodni WBK po raz kolejny zaprosi do siedziby banku startupy, które zaprezentują swoje innowacyjne rozwiązania. Bank poszukuje startupów związanych z czterema obszarami transakcji klientów detalicznych: „Podróże”, „Auto”, „Mieszkanie” i „Zdrowie”.

Wybrane podmioty będą miały szanse na nawiązanie współpracy biznesowej z trzecim największym bankiem w Polsce.

fot. unsplash.com

Innovation Day

7 czerwca br., w warszawskiej siedzibie Banku, odbędzie się II edycja Innovation Day – cyklu spotkań biznesowych, podczas których startupy prezentują swoje rozwiązania przedstawicielom Banku Zachodniego WBK.

Obecnie Bank koncentruje się na rozwiązaniach budujących wartość w szeroko rozumianym obszarze podróży, motoryzacji, nieruchomości i ochrony zdrowia. Największe szanse na nawiązanie współpracy z bankiem mają rozwiązania już funkcjonujące na rynku, ze stałą bazą użytkowników oraz umożliwiające łatwą integrację z infrastrukturą bankową. Bank będzie interesował się rozwiązaniami dostarczającymi wartość na dowolnym etapie ścieżki klienta detalicznego:

 • Podróże – wsparcie klientów od momentu pomysłu na wyjazd, poprzez planowanie i przygotowanie do podróży, podróż i pobyt na miejscu aż po powrót do domu,
 • Auto – pomoc w decyzji o zakupie pojazdu i w jego codziennym użytkowaniu,
 • Mieszkanie – rozwiązania wspierające użytkowników w wyborze, zakupie, urządzeniu i użytkowaniu mieszkania, optymalizacji kosztów lub ułatwiające zarządzaniem obiektami do wynajęcia (np. prezentacja oferty, logistyka, utrzymanie czystości),
 • Zdrowie – rozwiązania pomagające utrzymać zdrowy tryb życia, umożliwiające diagnozę, ułatwiające rezerwację wizyty u lekarza lub zamówienia leków.
 • Jak się zgłosić na Innovation Day? Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres [email protected]. Zespoły, których rozwiązania będą odpowiadały strategii i obecnym potrzebom Banku zostaną zaproszone do zaprezentowania swoich możliwości w warszawskiej siedzibie Banku Zachodniego WBK.

  Przedstawiciele Banku zapoznają się ze wszystkimi rozwiązaniami, które spełniają powyższe kryteria. „Mamy konkretne potrzeby, ale liczymy również na inspiracje z rynku  – powiedział nam Rafał Kamiński, menedżer projektów innowacyjnych w Biurze Innowacji Cyfrowej Banku Zachodniego WBK –  zależy nam na podejściu partnerskim, w którym obie strony odnoszą korzyści w ramach biznesowej relacji i współdziałaniu. Naszym atutem jest rozmiar i know-how – dzięki współpracy z bankiem startupy mają możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców i łatwiejszego skalowania swojego biznesu” 

  Łukasz Konwicki, menedżer ds. innowacji w Obszarze Transformacji Bankowości Detalicznej podkreśla, że kluczowa jest pozytywna synergia pomiędzy zaproszonymi startupami a Bankiem, unikalna propozycja wartości dla klienta detalicznego oraz możliwość sprawnego wdrożenia rozwiązania. 

  StartMEup

  StartMEup to platforma skierowana do początkujących i ambitnych firm, prowadzona przez Bank Zachodni WBK. Instytucja stawia na pomysłowość i nowoczesność w dziedzinie oferowanych usług. Obecnie, w ramach StartMEup, bank szuka pomysłów, które mogłyby wspierać klientów i dostarczać im nową wartość. Nie jest to program akceleracyjny. Ma sprzyjać nawiązywaniu relacji między młodymi firmami, a bankiem i ułatwiać nawiązywanie współpracy. Bank będzie rozwijał platformę i sukcesywnie wychodził z nowymi propozycjami wyzwań.

  Współpraca

  To nie pierwszy raz, kiedy Bank Zachodni WBK otwiera się na współpracę ze startupami. W lutym tego roku odbyła się I edycja Innovation Day, podczas którego startupy miały możliwość zaprezentowania się przed przedstawicielami funduszu CVC Santander InnoVentures (dysponującego budżetem 200 mln USD na inwestycje w sektorze fintech). 

  Już wkrótce następne edycje Innovation Day, a w ramach każdej kolejnej poszukiwane będą rozwiązania z innej dziedziny. Warto więc uważnie śledzić poczynania Banku Zachodniego WBK. Jeśli nie przy tej edycji, to już przy następnej właśnie Twoje rozwiązanie może być tym, którego Bank poszukuje.  

   

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem