Druga edycja programu akceleracyjnego WAW.ac dobiegła końca

Dodane: 22.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

W piątek, 16 września 2016 r. zakończyła się druga edycja programu
akceleracyjnego Warszawskiego Akceleratora dla startupów technologicznych
(WAW.ac). Dzięki udziałowi w projekcie, aż trzy spośród dziesięciu startupów
znalazły prywatnych inwestorów.

Od maja br. dziesięć zespołów pracowało z mentorami biznesowymi i naukowymi nad rozwojem ich przedsięwzięć. Wśród uczestników drugiej edycji znalazły się zarówno startupy dopiero zaczynające działalność jak i firmy technologiczne obecne na rynku już kilka lat. Przekrój dziedzinowy drugiej edycji WAW.ac był mocno zróżnicowany: od neurochirurgii, poprzez inżynierię budowy blatów deskorolkowych po reprezentujące segment sharing economy bezpieczne przewozy dla dzieci.

Cały projekt składał się z pięciu etapów. Pierwszym była selekcja zgłoszeń (kwiecień/maj) dokonana wspólnie z przedstawicielami partnerów projektu. Kolejnym krokiem – dla zakwalifikowanych, był Sprint workshop. Były to 4-dniowe warsztaty, dotyczące m.in. pogłębionych analiz rynku, konkurencji i potencjalnych klientów. Był to także czas na poznanie podstawowych zasad komunikacji, budowania zespołu czy prezentacji. Trzecim etapem był Matchmaking – etap łączenia ze sobą uczestników i mentorów. Na zamkniętym wydarzeniu obie strony prezentowały swoje kompetencje, profile działalności i obszary, na których chcieliby współpracować. Dzięki temu stworzyliśmy efektywne zespoły nastawione na wspólny cel. Marathon to ostatni, najdłuższy etap całego projektu – trzymiesięczny program networkingowoakceleracyjny, podczas którego zespoły, przy wsparciu mentorów i ekspertów rozwijały własne strategie i realizowały zaplanowane zadania. Drugą edycję WAW.ac zakończyła wrześniowa Gala Finałowa, podczas której wyświetlono 10 filmów promocyjnych, stworzonych na specjalne potrzeby każdego z uczestników programu.

W efekcie uczestnicy WAW.ac osiągnęli postawione im podczas akceleracji cele. Trzy projekty znalazły inwestora prywatnego, dla kolejnych czterech rozmowy inwestycyjne są w toku i niebawem zostanie to ogłoszone. Pomimo oficjalnego zakończenia drugiej edycji WAW.aca, praca z zespołami się nie kończy. Chcemy dalej pomagać w znalezieniu finansowania i budowie strategii firm. Zależy nam, żeby dalej rozwijać nasze relacje, bo w ten sposób budujemy kapitał społeczny – stwierdził dr Andrzej Kuśmierz, lider i jeden z założycieli WAW.ac.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem