Druga edycja Startup Weekend Trójmiasto za nami!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Trójmiasto, 14 listopada 2012. Aplikacja umożliwiająca przygotowanie się do rozmów kwalifikacyjnych na różne stanowiska przekonała jury drugiej edycji Startup Weekend Trójmiasto. Według twórców i jury, aplikacja ma szansę na globalny sukces, gdyż zapotrzebowanie na pomoc dla kandydatów w procesie…

Trójmiasto, 14 listopada 2012. Aplikacja umożliwiająca przygotowanie się do rozmów kwalifikacyjnych na różne stanowiska przekonała jury drugiej edycji Startup Weekend Trójmiasto. Według twórców i jury, aplikacja ma szansę na globalny sukces, gdyż zapotrzebowanie na pomoc dla kandydatów w procesie rekrutacji jest duże.


11 listopada 2012 roku w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni zakończyła się druga edycja Startup Weekend Trójmiasto – imprezy podczas której powstawały innowacyjne pomysły internetowe. Wśród finałowych projektów znalazły się m.in. takie jak: Meetravel – aplikacja pomagająca poznawać nowych ludzi w trakcie podróży, Respondrr – autoresponder nowej generacji, Eventification – serwis do zarządzania wydarzeniami biznesowymi, Service4Service – platforma wymiany usług, TV Killer – aplikacja umożliwiająca publikację interaktywnych książeczek dla dzieci w wersji mobilnej, czy Let’s Deliver, która optymalizuje proces dostaw jedzenia na wynos. Twórcy ostatniego projektu przygotowali świetną prezentację, dzięki czemu zdobyli wyróżnienie „najlepsza prezentacja”, nagrodę publiczności zdobył zespół Meetravel. Zwycięzcą Startup Weekend Trójmiasto został projekt Virtual Recruiter!

– Ocena projektów nie była wbrew pozorom bardzo skomplikowana. Braliśmy m. in. pod uwagę osadzenie projektu w rzeczywistości rynkowej i czy ma potencjał biznesowy. Istotne też było, czy zespół jest w stanie przekonać nas swoim entuzjazmem do oddania głosu na swój pomysł. Czynnik ludzki w realizacji startup’ów, rozwijaniu ich i rozmowach z potencjalnymi inwestorami jest bardzo istotny w powodzeniu młodego projektu – mówi Radosław Czyrko, Xevin Investments, członek jury reprezentujący inwestorów.

Zwycięska aplikacja umożliwia nagrywanie odpowiedzi na pytania zadawane przez wirtualnego rekrutera w telefonie komórkowym. Następnie możliwe jest odtworzenie nagranych odpowiedzi i sprawdzenie, w jaki sposób prezentuje się kandydat. Aplikacja będzie oferować zestaw rekrutacyjnych pytań przygotowanych na rozmowę na konkretne stanowisko. Z przeprowadzonego przez zespół podczas weekendu badania wynika, że ponad 70 proc. osób w wieku pomiędzy 21 a 25 rokiem życia byłaby gotowa skorzystać odpłatnie z takiej aplikacji, aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

– Sądzę, że na sukces projektu Virtual Recruiter złożyło się kilka czynników. Najważniejszym był sensowny pomysł oraz zaangażowanie zespołu, który tworzył ten projekt. Dodatkowo całkiem dobrze przemyślany model biznesowy i dobra finałowa prezentacja – mówi Karolina Janik z Personal PR, jeden z mentorów pomagający drużynom. Wizerunek, w tym podejście zespołu pracującego nad zwycięskim projektem budził zaufanie, że praca włożona w realizację zadania naprawdę przełoży się na dalsze sukcesy – dodaje Karolina Janik.

Sukces pomysłu nie kończy się jednak na trójmiejskiej imprezie. Twórcy Virtual Reciutera wiosną 2013 wyjadą na Maltę, aby tam uczestniczyć w Startup Demo Day i rozwijać swój projekt oraz rozmawiać z potencjalnymi inwestorami. Ponadto otrzymają wiele przydatnych narzędzi, które pomogą im od strony technicznej rozbudowywać swoją aplikację. A w środę 14 listopada udzielą wywiadu na antenie TVN CNBC (godzina 20:00).

– Mamy nadzieję, że dzięki drugiej edycji Startup Weekend Trójmiasto, impreza na stałe wpisała się w kalendarz startup’owych wydarzeń Trójmiasta. Druga edycja była w naszej ocenie jeszcze bardziej udana niż pierwsza. Osoby przedsiębiorcze uczą się z nami, weryfikują swoje pomysły i otrzymują wsparcie od zespołów, mentorów i sędziów. Tym razem, również dzięki obecności Lasse Chor z Danii, wszyscy czuliśmy niesamowitą energię, a atmosfera współpracy unosiła się w powietrzu przez 54 godziny. Otrzymujemy wiele informacji o tym, że impreza pomaga weryfikować pomysły i popycha naszych uczestników do kolejnych sukcesów. Planujemy już kolejną, trzecią edycję trójmiejskiego Startup Weekend – mówi Adam Łabędzki, invemax.com, główny organizator. Zapraszamy w 2013 na kolejną odsłonę!

Warsztaty Startup Weekend to inicjatywa odbywająca się w wielu miastach na całym świecie. Ich celem jest spotkanie się osób z umiejętnościami z zakresu programowania, grafiki i marketingu, które w grupach stworzą pomysł oraz fundamenty startupu mającego szansę stać się realnie funkcjonującym biznesem globalnym.

źródło: informacja prasowa