Druga edycja studiów Startup Excellence za rogiem. Wiedza, networking i masa inspiracji czekają na przyszłych founderów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Druga edycja studiów Startup Excellence za rogiem. Wiedza, networking i masa inspiracji czekają na przyszłych founderów

Udostępnij:

Budowanie startupu to zadanie nie należące do najłatwiejszych. Szczególnie dziś, gdy polski oraz światowy rynek VC przeżywa zawirowania i coraz trudniej o uzyskanie finansowego wsparcia, szczególnie na wczesnym etapie rozwoju projektu. Tym większe znaczenie zaczyna odgrywać networking, który gwarantują studia podyplomowe Startup Excellence, stworzone przez Uniwersytet Ekonomiczny oraz inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości. Zajęcia prowadzą praktycy, którzy w branży działają od wielu lat, a ich doświadczenie, wiedza i znajomości, są niezwykle istotne w przypadku początkującego foundera.

Startup Excellence to studia skierowane nie tylko do osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem, ale także do specjalistów aspirujących do założenia własnego startupu po latach innych doświadczeń zawodowych – Chcemy kreować przyszłych liderów branży startupowej, którzy wyposażeni w sposób myślenia oraz narzędzia do rozwoju, będą mieli większe szanse na biznesowy sukces zakładanego startupu. Dodatkowo unikalną wartością naszych studiów jest możliwość rozwijania dalszego biznesu we współpracy z ekspertami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości inQUBE – mówi Jan Jakub Cendrowski, dyrektor inQUBE – Startup Excellence to także świetna okazja do znalezienia partnera biznesowego o komplementarnych kompetencjach. – dodaje Cendrowski.

Partnerami studiów są cztery fundusze inwestycyjne: Inovo VC, SpeedUp Venture Capital Group, Satus Starter VC, Shape VC oraz Google for Startups, na którego kampusie w Warszawie odbywają się stacjonarne zjazdy – Przygotowanie teoretyczne nie uchroni founderów przed wyzwaniami z jakimi zmierzą się w działalności operacyjnej i fundraisingowej. Może jednak zmniejszyć liczbę rzeczy, których nauczą się dopiero w praktyce, popełniając tym samym znacznie mniej błędów, jakie zwykle popełniają first-time founders. Startup Excellence kompleksowo wypełnia potrzeby wiedzowe w tym zakresie, maksymalnie stawiając na przekazywanie praktycznych i rzeczywistych doświadczeń dzisiejszych ekspertów rynkowych, a nie książkowe uproszczenia rzeczywistości. – komentuje jeden z prowadzących zajęcia, Robert Grygorowicz, Investment Manager SpeedUp Venture Capital Group. 

Stawiamy na praktyków 

W kadrze ekspertów i ekspertek prowadzących zajęcia na Startup Excellence są osoby, które na co dzień nie tylko działają ze startupami lub je tworzą, lecz także doskonale rozumieją, jak funkcjonuje ta branża Uważam, że udało się zebrać top ekipę z polskiego ekosystemu startupowego i niejeden akcelerator może pozazdrościć takiej kadry – pisze Michał Rokosz, partner zarządzający funduszu inwestycyjnego Inovo VC.

Wśród wykładowców znajdują się m.in.: Róża Szafranek, Wanda Kudrycka, Robert Grygorowicz, Mateusz Tarczyński, Stanisław Rogoziński, Bartosz Majewski czy Maciej Frankowicz. Program studiów powstał również we współpracy z founderami – To studia wyjątkowe w skali Polski. Nie można ich porównać z żadnym innym programem akceleracyjnym, bo prezentują znacznie wyższy poziom. Niesamowitym doświadczeniem była możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez kadrę ze świata wielkiego biznesu, ludzi, którzy prowadzili lub prowadzą startupy – mówił absolwent pierwszej edycji Mateusz Zimoch, CEO startupu Trasee. 

Zapisując się na Startup Excellence przyszli founderzy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o kreowaniu relacji i kultury startupu, budowaniu produktu i jego komunikacji, finansach oraz prawie i organizacji w startupie – To co jest wyjątkowe w tych studiach, to fakt, że są rozłożone na cały rok akademicki. To nie jest kolejny program, w trakcie którego przez kilka dni zostajemy “zarzuceni” informacjami. Mamy czas na sukcesywne implementowanie uzyskanej wiedzy do własnych biznesów i konsultowanie dalszych kroków z prowadzącymi zajęcia – podkreśla absolwent pierwszej edycji studiów Jakub Karkocha, CEO startupu LightApply. 

Druga edycja studiów podyplomowych Startup Excellence startuje jesienią 2023, a na uczestników czeka solidna porcja wiedzy oraz inspiracji! – Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy Startup Excellence to studia dla Ciebie, zapisz się na bezpłatny webinar „Boostraping. Czy startup może się sam finansować?”. Webinar zwieńczy sesja Q&A, która będzie okazją do zadania pytań dotyczących studiów.

Link do rejestracji na webinar.

 

Może zainteresuje Cię także: 

 

Na Politechnice Warszawskiej pojawią się studia podyplomowe z zakresu elektromobilności

Autenti poprowadzi zajęcia z podpisów elektronicznych w ramach studiów