Drugi raz z Orłem innowacji

drugi raz z orlem innowacji
Udostępnij:
Aduma S.A., spółka specjalizująca się w innowacyjnych systemach Human-Computer Interaction z Wrocławia, już drugi raz została nagrodzona w konkursie Innofirma. Wśród laureatów konkursu są w tym roku wrocławskie e-Prototypy i ArtaTech.

Aduma S.A., spółka specjalizująca się w innowacyjnych systemach Human-Computer Interaction z Wrocławia, już drugi raz została nagrodzona w konkursie Innofirma. Wśród laureatów konkursu są w tym roku wrocławskie e-Prototypy i ArtaTech.


Aduma S.A., przygotowująca rozwiązania reagujące na ruch, wielodotykowye, kinetycznych, mobilnych i Augmented Reality oraz łączące wspominane technologie, w ubiegłym roku zajęła I miejsce, w tym otrzymała wyróżnienie w konkursie „InnoFirma – Parkowe Orły”. – W Adumie wierzymy, że dzięki nowoczesnym technologiom można zmieniać otaczającą nas rzeczywistość w bardziej przyjazną, dostępną, atrakcyjną i ciekawszą – wyjaśnia Zbigniew Wantuła, Wiceprezes Zarządu Aduma S.A. – Jak pokazują badania, przekaz interaktywny pozostaje w pamięci u 9 na 10 ankietowanych. Dziś innowacyjne rozwiązania nie mogą być jednak celem samym w sobie. Powinny realizować wyznaczone cele - angażować klientów, przyciągać zwiedzających do muzeów, sprawiać dzięki interakcji, że zdobywana wiedza pozostaje w pamięci.

Na swoim koncie Aduma S.A. ma m.in. realizację wciąż największego na świecie kinetycznego VideoWalla, który cieszy aplikacjami odwiedzających wrocławskie Sky Tower. W kwietniu została otwarta interaktywna ekspozycja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, na potrzeby której wrocławscy eksperci od implementacji technologii przygotowali niemal 100 angażujących aplikacji i rozwiązań multimedialnych oraz sprzętowych, tworząc jedną z najbardziej nowoczesnych łódzkich atrakcji turystycznych. Spółka na swoim koncie ma niemal 1.000 aplikacji i realizacji dla klientów biznesowych i publicznych, ostatnio m.in. interaktywnych nośników dla Auchman Łomianki. Rozwija także swoją międzynarodową działalność, realizując m.in. ciekawy projekt dla holenderskiej biblioteki multimedialnej w Assen oraz Mariottu w Dubaju.

Konkurs InnoFirma-Parkowe Orły 2013 organizuje co roku Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Jego celem jest promowanie innowacyjnych firm funkcjonujących w parkach technologicznych. W tym roku nagrody główne otrzymały m.in. Arta Tech i e-Prototypy, działające we Wrocławskim Parku Technologicznym. W gronie laureatów znalazła się także Aduma S.A., zwycięzca konkursu w 2012 roku. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 23 maja w łódzkim Pałacu Poznańskiego.

źródło: informacja prasowa