Drukarki 3D sprzedawane w supermarkecie. Polsko-szwedzki startup rozpoczął współpracę z Auchan

Dodane: 12.10.2016

Adam Sawicki

Udostępnij:

Polsko-szwedzki startup Skriware rusza ze sprzedażą drukarek 3D w sieci supermarketów Auchan. Liczy, że w ten sposób rozpowszechni technologię oraz, że większa ilość sprzętu trafi do naszych domów.

fot. materiały prasowe 

Nie trzeba znać się na modelowaniu 

Drukarki 3D produkowane przez Skriware stoją na półkach sklepowych Auchan od 6 października i są sprzedawane za 3680 złotych. Oprócz urządzenia znajdziemy w pudełku szpulę filamentu, dzięki czemu możemy korzystać ze sprzętu od razu po rozpakowaniu kartonu. Przedstawiciele startupu dodają, że obsługa maszyny jest prosta i bezpieczna. 

Ich zdaniem to zasługa technologii „kliknij i drukuj”, która pozwala na wydrukowanie modelu 3D za pomocą jednego kliknięcia myszą. Wyjaśniają, że wystarczy jedynie wybrać projekt, który chcemy zmaterializować, a potem przesłać do urządzenia szkic obiektu za pośrednictwem Wi-Fi. Dodają, że nie musimy nawet znać się na modelowaniu i obsłudze specjalistycznych programów, żeby korzystać z gadżetu, ponieważ mamy do dyspozycji platformę Skriware.com. 

Udana zbiórka na Kickstarterze 

– Platforma ta połączy autorów gotowych do druku modeli z użytkownikami drukarki. Część modeli będzie bezpłatna, a za bardziej skomplikowane autor będzie mógł pobierać opłatę – tak o działaniu serwisu mówił nam w ubiegłym roku Stefan Stankiewicz, dyrektor technologiczny w Skriware. Wyjaśniał wówczas, że twórcy polsko-szwedzkiego startupu będą naliczać prowizję od sprzedanych projektów. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem