Duer.pl – platforma, na której znajdziesz sprawdzonego elektryka czy hydraulika

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Udostępnij:

Mówi się, że na elektryka czy hydraulika trzeba czekać co najmniej kilka tygodni i zapłacić mu duże pieniądze. A jeszcze żeby był to naprawdę solidny fachowiec, po którym nie trzeba będzie nic poprawiać, to już w ogóle graniczy z cudem. Czy rzeczywiście obraz tego rynku jest aż tak ponury?

Natalia i Michał Kwiecień pod wpływem własnych doświadczeń z fachowcami wpadli na pomysł własnego biznesu – platformy internetowej, która zrzesza w jednym miejscu zarówno fachowców, jak i osoby poszukujące usług specjalistów.

Straciłam zdecydowanie za wiele czasu, nerwów i pieniędzy na przeprawach z elektrykami, złotymi rączkami, itd. i większość moich znajomych może powiedzieć to samo. A moja tablica na Facebooku zawalona jest postami o treści typu „Pilnie poszukiwany dobry hydraulik!” / „Kto ma namiar na jakiegoś ślusarza na Ochocie? – mówi Natalia Kwiecień, założycielka Duera.

Za ostateczną decyzją przemówił fakt, że Duer to nie tylko biznes internetowy, ale także fizyczny, a założyciele chcieli połączyć właśnie te dwa światy, budując firmę od zera. Pierwsi Duerzy na pokładzie pojawili się już pod koniec 2017 roku, a serwis został uruchomiony dla klientów w lutym 2018.

Można powiedzieć, że Duer to startup rodzinny, bo jego founderzy, czyli Natalia i Michał, to małżeństwo. Ich dotychczasowe doświadczenie to kilkanaście lat w branży finansowej i nowych technologiach. Kompetencje drużyny Duera uzupełniają trzy osoby, które dołączały na różnych etapach, ale wszystkie zarażone misją usprawnienia i uatrakcyjnienia tego mało atrakcyjnego rynku.

Obalamy mity

Oczywiście, fachowców brakuje, ale nie jest aż tak źle, jak wszystkim się wydaje, przynajmniej w Warszawie – mówi Natalia. Mit o odległych terminach i bardzo wysokich cenach funkcjonuje, ponieważ proces poszukiwania fachowców jest bardzo nieefektywny (wiąże się z przeszukiwaniem dziesiątek stron Internetowych, pytaniem znajomych o polecenia, wieloma telefonami, mailami, itd.). Natomiast proces ustalania ceny mało transparenty (najczęściej nie mamy pojęcia ile coś powinno kosztować albo fachowiec zaskakuje nas ceną daleką od tej, o której była mowa na początku).

Stwierdziliśmy, że spróbujemy te dwa wyzwania zaadresować. Podczas naszych rozmów z fachowcami okazało się, że faktycznie wielu ma zaplanowane większe zlecenia na kilka miesięcy naprzód, ale to nie jest tak, że nie mają czasu na mniejsze fuchy. Poza tym, plany się zmieniają, terminy realizacji przesuwają, więc dostęp do bieżącego zapotrzebowania Warszawiaków na ich usługi, o każdej porze dnia i nocy, byłby dla nich ciekawym rozwiązaniem – komentuje Natalia.

Dlatego powstał Duer. Po znalezieniu pierwszych kilkudziesięciu fachowców, którym spodobała się wizja takiego serwisu, Natalia i Michał uruchomili Duer.pl, czyli miejsce, gdzie można szybko i wygodnie zamówić zweryfikowanego, godnego zaufania specjalistę.

Wyszło na to, że Duerzy bardzo chętnie oferują zlecenia dostępne na markecie. Oczywiście jedne zlecenia cieszą się większą popularnością niż inne, ale większość klientów znajduje u nas to, czego szukała. Mechanizm ofertowania przez serwis rozwiązuje nam problem numer dwa, czyli braku transparentności co do ceny. Klient może sobie porównać oferty przed podjęciem decyzji (co pozwala mu zorientować się ile dana usługa powinna kosztować), a także zobaczyć, jakie realizacje robili dani Duerzy wcześniej i jak zostali za ocenieni – dodaje Natalia.

Kim są Duerzy?

Duerzy to współpracujący z nami fachowcy: elektrycy, hydraulicy, złote rączki, specjaliści od napraw AGD, ślusarze, ogrodnicy, malarze, itd. – mówi Natalia. Jednak nie każdy fachowiec może zostać Duerem. Trzeba przejść przez proces selekcji, w skład którego wchodzą m. in. background check, rozmowa telefoniczna, spotkanie z kimś z zespołu.

Rekrutowanie Duerów to chyba najbardziej pracochłonny kawałek naszej pracy. Dlatego skoro już włożyliśmy tyle wysiłku w tym kierunku, grzechem byłoby nie wykorzystać takiej bazy zweryfikowanych fachowców i nie stworzyć value proposition także dla firm – dodaje Natalia.

Z pomocą zabieganym office managerom i zarządcom nieruchomości

W firmach nikt nie chce tracić czasu i nerwów na koordynowanie napraw, kontaktowaniem się za każdym razem z innym fachowcem, rozliczaniem się za każdym razem inaczej, zastanawianiem się czy tym razem specjalista będzie pamiętał o umówionej wizycie, czy też nie oraz czy wykona swoje zlecenia z należytą starannością i za uzgodnioną cenę.

Duer eliminuje te problemy, biorąc cały proces na siebie, gwarantując firmom jedną osobę kontaktową, wiążące wyceny, jedną płatność w miesiącu oraz przede wszystkim najlepszych fachowców.

Mamy już kilku klientów, którzy bardzo cenią sobie współpracę z nami i nie mogą sobie przypomnieć jak to było przed Duerem. Są to przede wszystkim office managerowie oraz zarządcy najmem. Właśnie rozwinęliśmy ofertę dla nich i możemy już mówić, że zapewniamy kompleksową obsługę techniczną obiektów i zamierzamy zachęcić do współpracy kolejne firmy – dodaje Natalia.

Oferta Duera B2C jak i B2B dostępna jest na razie w Warszawie, ale planowana jest ekspansja na kolejne miasta. Niemniej dla właścicieli najważniejsze jest utrzymanie jakości na rynku warszawskim oraz zwiększenie liczby obsługiwanych zleceń.