Dufl, osobisty kamerdyner dla podróżujących

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Przygotowanie się do wyjazdu może być przyjemne. Warunkiem tego jest to, że ktoś za nas upierze i uprasuje ubrania, a na dodatek zawiezie walizkę we wskazane miejsce. Tego typu usługi oferuje nowoczesna i luksusowa platforma Dufl.

Oddaj bagaż w dobre ręce

Przygotowanie się do podróży często jest najmniej przyjemnym etapem wyjazdu. Zazwyczaj należy uprać ubrania, uprasować je i włożyć do walizki, by po chwili zorientować się, że bagaże ledwo się w niej mieszczą. Amerykański przedsiębiorca postanowił ulżyć podróżującym i stworzył luksusową usługę Dufl. Dzięki niej turyści udając się na wycieczkę albo wyjazd służbowy nie muszą martwić się o bagaż, ponieważ zajmą się nim specjaliści ze startupu.

Stworzony przez Billa Rineharta, Dufl jest platformą za pośrednictwem, której użytkownicy mogą zlecić jego zespołowi przygotowanie bagażu do podróży oraz przetransportowanie go. Wystarczy pobrać mobilna aplikacje Dufl dostępną dla użytkowników systemu iOS i zarejestrować się w systemie. Kolejnym krokiem jaki należy podjąć jest dokonanie wyboru ubrań, które chcemy ze sobą zabrać na wyprawę. Następnie odwiedzi nas pracownik Dufl, który przetransportuje odzież do magazynu.

Wirtualna szafa z dostępem przez aplikację

W składzie, w którym są przechowywane ubrania, magazynier sporządzi ich listę oraz sfotografuje je, po to by stworzyć wirtualną szafę. Dzięki niej internauci za pośrednictwem sieci wypełniają walizki wypraną i uprasowaną odzieżą. Tak przygotowany bagaż jest gotowy do wysyłki. Na zlecenie użytkowników zespół Dufl przekazuje pakunek do współpracującej firmy transportowej FedEX, która dostarcza własność internauty we wskazane miejsce.

Obecnie usługa dostępna jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, natomiast Bill Rinehart zapowiada, że planuje wprowadzić Dufl na rynki globalne. Z pewnością jest to realne założenie, ponieważ przyjęty przez niego model biznesowy jest w pełni skalowalny. Użytkownicy, którzy zdecydują się na przechowywanie ubrań w magazynie Dufl będą musieli zapłacić miesięczny abonament w wysokości blisko 10 dolarów, natomiast za przewóz bagażu 99 dolarów. Ciekawe czy te ceny nie przerażą Europejczyków.

 Zdjęcie główne artykułu royalty free z Fotolia