Duński startup Airtame wypuszcza na rynek swoje drugie urządzenie – Airtame 2

dunski startup airtame wypuszcza na rynek swoje drugie urzadzenie airtame 2
Udostępnij:
Duński startup Airtame zaczynał w 2014 roku od kampanii crowdfundingowej. Teraz na rynek wchodzi ich nowe urządzenie – Airtame drugiej generacji.

Duński startup Airtame zaczynał w 2014 roku od kampanii crowdfundingowej w serwisie Indiegogo, dzięki której zebrano ponad milion dolarów na rozpoczęcie przedsięwzięcia. Firma zajmuje się produkcją bezprzewodowego rozwiązania HDMI dla sektora biznesowego i edukacyjnego.

Czytaj też: Dania utopią dla startupów – Justyna Jaśkiewicz (Airtame)

Podczas gdy urządzenie Airtame pierwszej generacji oferowało głównie rozwiązanie dublowania ekranu, Airtame 2 daje możliwość przekształcenia pustych ekranów w inteligentne, oparte na współpracy, wyświetlacze.

Airtame 2 można nabyć na stronie za 399 dolarów. W porównaniu do urządzenia pierwszej generacji oferuje czterokrotnie więcej pamięci RAM, wzrost zasięgu bezprzewodowego, co ułatwi pracę nauczycielom, bądź wykładowcom, którzy przemieszczają się po sali i prezentują, intuicyjną diodę LED i gniazdo blokady Kensington dla zwiększenia bezpieczeństwa.

– Naszym celem w Airtame było początkowo wyeliminowanie plątających się pod nogami kabli w placówkach edukacyjnych i biznesowych. Jednak zdaliśmy sobie sprawę, że w tej kwestii możemy zrobić znacznie więcej. Po latach rozwoju produktu i opinii otrzymanych od użytkowników, z dumą dostarczamy urządzenie Airtame 2, które nie tylko „usuwa kable”, ale pomaga lepiej korzystać z ekranów – mówi Brian Kyed, CPO i współzałożyciel Airtame.