Duże inwestycje w rynek aniołów biznesu

Dodane: 04.02.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Lewiatan Business Angels kontynuuje działania wspierające rozwój rynku aniołów biznesu w Polsce. W 2012 roku w 32 seminariach wzięło udział 930 pomysłodawców.

Lewiatan Business Angels kontynuuje działania wspierające rozwój rynku aniołów biznesu w Polsce. W 2012 roku w 32 seminariach wzięło udział 930 pomysłodawców.

W trakcie seminariów eksperci LBA promowali ideę aniołów biznesu, wskazywali na uwarunkowania transakcji inwestycyjnych oraz przekazywali wiedzę potrzebną do przełożenia pomysłów na wymierne projekty biznesowe.

Poza standardowymi seminariami kierowanymi do szerokiego kręgu pomysłodawców LBA przygotowało cykl seminariów dla pracowników naukowych dotyczący zagadnień komercjalizacji technologii.

Sukcesem okazały się pięciodniowe warsztaty Getting Ready For Investment, które poprzez praktyczną naukę pozwalały przygotować się do prezentacji inwestorskiej oraz negocjacji. Do udziału w nich zaproszono 20 autorów najlepszych pomysłów biznesowych.

Dużą popularnością cieszył się również konkurs Zacznij.biz, do którego zgłosiło się ponad 100 zespołów. Laureaci otrzymali wsparcie merytoryczne w trakcie trwania konkursu, a po jego zakończeniu projekty promowano w mediach. Część laureatów prowadzi obecnie zaawansowane negocjacje z inwestorami.

Wszystkie działania Lewiatan Business Angels mają służyć pozyskaniu ciekawych pomysłów inwestycyjnych. W 2012 roku sieć otrzymała rekordowa liczbę, ponad 250 projektów. To 25% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.

– Projekty, które wpływają do sieci związane są najczęściej z nowymi technologiami. Najwięcej zgłoszeń otrzymujemy z branży IT. Są to przede wszystkim pomysły na nowe aplikacje bądź usługi on-line. Nie mniej popularne są innowacyjne rozwiązania technologiczne dostarczane przez inżynierów. Nie brakuje także pomysłów z branż tradycyjnych. Poziom merytoryczny nadsyłanych do nas projektów jest o wiele wyższy niż jeszcze kilka lat temu, ale nadal ich bolączką jest brak dopracowanych rozwiązań biznesowych – tłumaczy Jacek Adamski, szef LBA.

Zgłoszone projekty po etapie analizy i konsultacji prezentowane były zrzeszonym w sieci inwestorom. Sieć zrzesza kilkudziesięciu inwestorów, którzy również otrzymują wsparcie w postaci seminariów z międzynarodowymi ekspertami. W zeszłym roku swoją wiedzą dzielili się z nimi Luigi Amati, Marco Villa oraz Nelson Gray, uznani aniołowie biznesu z Włoch oraz Irlandii. W roku 2012 aniołowie zrzeszeni w LBA sfinalizowali jedną transakcję, kilka innych znajduje się teraz na etapie negocjacji.

– Rynek aniołów biznesu w Polsce dynamicznie się rozwija, jednak wciąż jest w fazie inkubacji. Wiele czasu poświęcamy na inicjatywy podnoszące kompetencje zarówno pomysłodawców jak i inwestorów. Gromadzoną wiedzę dostarczamy na rynek bezpłatnie. Cieszy nas rosnące zainteresowanie funkcją anioła i rozumienie przewagi, jaką daje działanie w sieci. Jesteśmy przekonani, że po naszych inwestycjach kolejne lata rozwoju rynku zaowocują spektakularnymi sukcesami – wyjaśnia Szymon Kurzyca, ekspert inwestycyjny LBA.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem