Dwie noce później przyśnił mi się portal czynne24h – Marta Kurzątkowska

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Nieważne czy jesteś głodny, boli cię ząb, czy szukasz kantoru. Znalezienie w nocy odpowiedniego usługodawcy dotychczas było kłopotliwe. Dostęp do tych punktów ułatwi aplikacja czynne24.pl, która rewolucjonizuje życie noce dużych miast.

Proroczy sen, a dziś rzeczywistość

Marcie Kurzątkowskiej nigdy wcześniej nie przyszło do głowy, aby zająć się przedsiębiorczością. Aż do pamiętnej nocy. – Krótko po przeprowadzce do Warszawy szukałam w nocy fotografa. Znalezienie wiarygodnych informacji trwało kilka godzin. Przegrzebałam kilka serwisów i forów, ale żadnej informacji nie mogłam być pewna – mówi CEO serwisu czynne24h.pl. Dwie noce później przyszłej bizneswoman przyśnił się portal, który miała stworzyć. Kobieta zweryfikowała więc dostępność domeny i podjęła decyzję o przystąpieniu do pracy na czynne24h.pl.

Na zdjęciu Marta Kurzątkowska, CEO czynne24h.pl | fot. materiały prasowe

Istniejący do niedawna portal jest wyszukiwarką usług czynnych przez całą dobę. Za jego pomocą użytkownicy mogą odnaleźć w najbliższej okolicy m.in. sklepy, apteki, weterynarzy, szpitale, kwiaciarnie i oczywiście fotografów. Obecnie platforma funkcjonuje na terenie dużych miast i można z niej korzystać w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Olsztynie i Trójmieście. Ponadto dla serwisu została stworzona bezpłatna aplikacja mobilna czynne24h, dostępna dla systemu Android i iOS. Dotychczas portal co miesiąc gromadzi 11 tysięcy użytkowników, a aplikacja została pobrana przez 3,5 tysiąca internautów.

Od geologa do startupowca

Kiedy więc Marta Kurzątkowska “doznała objawienia” i zrodził się pomysł na biznes, czekało na nią spore wyzwanie. Wcześniej nie miała doświadczenia związanego z przedsiębiorczością i startupami. – Jestem z wykształcenia geologiem, całe studia dorabiałam w gastronomii albo jako kierowca – mówi szefowa serwisu. Po zakończeniu formalnej edukacji na uczelni wyższej, Kurzątkowska pełniła funkcję dyrektora regionalnego w firmie ochroniarskiej. Gdy rozpoczęła pracę nad własnym projektem zatrudniła się w jednym z warszawskich startupów. Jak sama przyznaje było to cenne doświadczenie, które zaprocentowało podczas realizacji czynne24h.pl.

Oprócz wiedzy, młodej bizneswoman były potrzebne pieniądze na rozruch firmy. Jak się okazuje z tym nie było problemu. Kurzątkowska samodzielnie sfinansowała projekt, a dodatkowo jego powstanie wsparli rodzice oraz przyjaciel pomysłodawczyni portalu. Chcąc natomiast dalej rozwijać przedsięwzięcie, kobieta poszukuje zewnętrznego finansowania, które pomoże zrealizować kolejne cele biznesowe. Kurzątkowska planuje uruchomić aplikację mobilna dedykowaną użytkownikom systemu Windows Phone oraz przetłumaczyć portal na język angielski.

Na ratunek studentom

Powstanie anglojęzycznej wersji czynne24h.pl zdaje się być milowym krokiem w istnieniu startupu. Wówczas serwis ma szansę trafić do Wydziału Promocji i Turystyki, gdzie stanie się częścią informatora turystycznego większych miast. – Myślę też o współpracy z różnymi samorządami studenckimi. Czynne24h pewnie nie raz uratuje życie żakom – twierdzi Marta Kurzątkowska. Bizneswoman przekonuje również, że wyszukiwanie punków handlowo-usługowych tym bardziej jest łatwe za pośrednictwem serwisu, że jest on zsynchronizowany z Google Maps, iTaxi i aplikacją jakdojade.pl.

Czego możemy spodziewać się w przyszłości od czynne24h.pl? Pomysłodawczyni pragnie stworzyć interaktywny portal, który będą współtworzyć użytkownicy poprzez sugerowanie ciekawych rozwiązań oraz uzupełnianie bazy danych o sprawdzone lokale. Ponadto CEO firmy wierzy, że portal w krótkim czasie rozpowszechni się wśród internautów. – Chciałabym, żeby w każdym towarzystwie była przynajmniej jedna osoba, która w razie nagłej, nocnej potrzeby będzie znała aplikację czynne24h. To będzie dla mnie sukces – dodaje Marta Kurzątkowska.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem