Dyrektor finansowy. Kiedy zatrudnić go w startupie? [infografika]

Dodane: 08.12.2017

Mam Startup

Udostępnij:

Odpowiednie zarządzanie finansami w startupie jest kluczowym aspektem dla jego rozwoju i wzrostu. Nikt lepiej nie wie, jak się z nimi obchodzić niż dyrektor finansowy. Pytanie, czy już potrzebujesz zatrudnić CFO?

fot. pexels.com

Trafnie obrana strategia, dobrze zarządzane finanse i efektywne działania operacyjne to nierozerwalnie związane ze sobą aspekty prowadzenia biznesu. – Fundamentalnym czynnikiem decydującym o przetrwaniu firmy jest oczywiście dobra kondycja finansowa. Działania operacyjne muszą być rentowne. Nawet najatrakcyjniejsza, konkurencyjna oferta produktowa nie przyczyni się do sukcesu firmy, jeśli procesy produkcji i logistyki nie będą realizowane efektywnie – mówi Mateusz Skonieczny, CFO do wynajęcia cfo4hire.pl.

Jego zdaniem, dobry dyrektor finansowy musi posiadać wiedzę o wszystkich aspektach prowadzenia działalności biznesowej, aby trafnie oceniać wydajność poszczególnych, pozafinansowych procesów i identyfikować obszary, które budują wartość lub przynoszą straty. Pytanie, czy Twój startup potrzebuje CFO?

Dowiesz się z poniższej infografiki:

Infografika pojawiła się pierwszy raz na łamach serwisu techinasia.com.