Dzięki tej słuchawce Bluetooth zapomnisz o chrapaniu

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Chrapanie dotyka około miliarda ludzi na całym świecie. Nie dość, że jest nieprzyjemne dla śpiących obok osób, to na dodatek może być niebezpieczne dla samego chorego. Rozwiązaniem problemu ma być Snore Circle, inteligenta słuchawka Bluetooth.

fot. zrzut ekranu z filmu o Snore Circle, YouTube 

Autorzy projektu tłumaczą, że przyczyną chrapania są drgania w okolicy podniebienia miękkiego. Spowodowane są one zwiotczeniem tkanki mięśniowej w gardle oraz tym, że tylnia część gardzieli zbliża się na tyle blisko do nasady języka, że pozostawia niewielką szczelinę, która uniemożliwia prawidłowe oddychanie. Po rozpoznaniu tych drgań Snore Circle zaczyna wibrować i emitować dźwięki. 

Jest to wówczas sygnał dla mózgu, żeby udrożnił drogi oddechowe użytkownika. Później albo chrapania całkowicie ustaje, albo zaczyna być znośne dla otoczenia. Snore Circle kształtem i rozmiarem przypomina słuchawkę Bluetooth, z której korzystają kierowcy. Sama zresztą kontaktuje się ze smartfonem użytkownika właśnie za pośrednictwem tej technologii. Dzięki temu dane o nocnej aktywności pacjenta przechowywane są przez aplikację mobilną.

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.