Dzień z życia mobilnego studenta [infografika]

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zespół Citeam zaprezentował z przymrużeniem oka jak według niego wygląda obcowanie przeciętnego studenta ze smartfonami . W materiale pokazane jest, w jaki sposób w określonym czasie i sytuacji wykorzystuje się aplikacje mobilne do rozwiązywania różnych problemów. Zapraszamy!

Zespół Citeam zaprezentował z przymrużeniem oka jak według niego wygląda obcowanie przeciętnego studenta ze smartfonami . W materiale pokazane jest, w jaki sposób w określonym czasie i sytuacji wykorzystuje się aplikacje mobilne do rozwiązywania różnych problemów. Zapraszamy!

Citeam uważa, że większość studentów poranek rozpoczyna od sportu. Jak wiadomo fanów sportu dzielimy na biernych i aktywnych. Ci pierwsi prawdopodobnie rano sprawdzają wynik wczorajszego meczu, obejrzą najlepsze braki kolejki a być może skuszą się na przeczytanie magazynu branżowego np. Futbolmag. Aktywna część studentów uprawiając jakikolwiek sport korzysta z Endomondo, bądź SportsTrackera. Dla tych co nie wiedzą, te aplikacje pozwalają zmierzyć przebyty dystans, pokażą ile kalorii w danym dniu spaliliśmy oraz pozwolą zajrzeć do historii wykonanych ćwiczeń, planu treningowego czy podzielić się przebytą trasą na portalach społecznościowych.

Około godziny 9 przykładowy student przechodzi do części dnia, nazwanej Lans przed wyjściem. Panowie, korzystają z aplikacji Jak wiązać krawat – Tie a Tie, bo przecież na wykłady i ćwiczenia warto pojawić się w eleganckim ubiorze ;). Płeć piękna teoretycznie ma nieco trudniejsze zadanie, bo w ich szafie znajduje się znacznie więcej ubrań niż u Panów, a nie każda bluzeczka pasuje to danych spodni ;(. Na szczęście są takie aplikacje jak Lookmash, czy wspomniany w materiale Stylish Girl, dzięki którym użytkowniczki nawzajem mogą sobie pomóc w dobraniu stroju na dzisiejszy lans na uczelni.

Jak dojechać szybko na uczelnię? Na to pytanie odpowiada wiele aplikacji, a w infografice wspomniane są dwie: JakDojade.pl i Korkosfera.pl. Pierwsza wymieniona pokaże nam w szybki sposób jakimi liniami komunikacji miejskiej dotrę najszybciej na uczelnię. Aplikacja posiada ciekawe funkcje, np. wskazuje dokładnie ile zostało nam do następnego przejazdu danego tramwaju. Korkosfera.pl została stworzona dla wszystkich tych, którzy dojeżdżają do pracy, na spotkanie czy na uczelnie samochodem. Aplikacja wskazuje, w których miejscach obecnie jest największe natężenie ruchu, dzięki czemu (jeśli jest taka możliwość) możemy ominąć daną ulicę, co pozwoli nam szybciej dotrzeć do wybranego miejsca.

Zgodnie z przedstawionymi informacjami po godzinie 11 studenci oprócz fizycznego przebywania na uczelni, wchodzą w jej wirtualny świat odwiedzając stronę mobilną swojej placówki edukacyjnej. Wymieniono dwie aplikacje iKozminski oraz mKampus. Pierwsza to mobilna aplikacja wirtualnej uczelni Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Dzięki niej łatwo sprawdzimy wyniki zaliczeń, swój plan zajęć, aktualności z uczelni czy mapę kampusu. Druga wymieniona aplikacja to mKampus, stworzona dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.


Trzecia część infografiki zawiera informacje o aplikacjach mobilnych używanych przez studentów w godzinach popołudniowych. Według informacji autorów studenci około godziny 13 wybierają się na zasłużony lunch, sprawdzając przy okazji smartfonami gdzie zjeść blisko i najtaniej w mieście. Do tego zadania ma służyć aplikacja Citeam, która wskaże na mapie okoliczne jadalnie oferujące tanie posiłki dla studentów. Druga wspomniana aplikacja, Burger pokazuje nam jak w łatwy i domowy sposób zrobić własnego burgera.

Po powrocie z lunchu po godzinie 14 przeciętni studenci podczas zajęć nie rozstawają się ze smartfonami. Najczęściej używanymi aplikacjami według zaprezentowanej infografiki jest WhatsApp Messenger, dzięki któremu za darmo będziemy mogli czatować ze znajomymi. Drugą wymienioną aplikacją jest popularna gra Angry Birds. Kiedyś komunikowało się za pomocą zgniecionych, małych karteczek i grało z kumplem z ławki w kółko i krzyżyk. Jak widać teraz robi się to za pomocą aplikacji mobilnych.

Po zajęciach, czyli około godziny 16 studenci zazwyczaj wybierają się na zakupy. Jak mówi pewna maksyma: Mądry student to oszczędny student, dlatego też w infografice wskazane są popularne aplikacje mobilne, dzięki którym sprawdzimy czy dana cena jest najtańszą na rynku, bądź bezpośrednio zamówimy produkt po najniższej cenie przez internet. Tymi zadaniami zajmują się kolejno Ceneo.pl, dzięki któremu szybko sprawdzimy gdzie taniej mogę kupić dany produkt oraz SaveUp, który pozwoli nam zeskanować okładkę książki, czy płyty, którą widzimy na plakacie np. na przystanku i zamówić szukany produkt przez internet.

O godzinie 18 przeciętny student sprawdza saldo swoje konta. Według infografiki robi to za pomocą dedykowanych aplikacji swojego banku.


Wczesnym wieczorem w drodze do domu przykładowy student zamienia swój smartfon w skaner tajemniczych kodów. Spośród rozmieszczonych po mieście zagadek ukrytych w postaci QR kodów łapie zniżki, linki do ciekawych stron internetowych i (jak to przedstawiono w Poznaniu) zamawia jedzenie na dzisiejszą kolację.

Po całym dniu ćwiczeń, zajęć i podróży komunikacją miejską nadchodzi czas na odpoczynek z piwem na kanapie. Oj nie! Student nie odpoczywa nigdy! Czas na imprezę, więc warto sprawdzić gdzie w moim mieście odbywają się najlepsze wydarzenia tego typu. To zadanie wykona prawie całkowicie za studenta aplikacja FTB.pl. Oprócz niej twórcy infografiki polecają swoją aplikację, dzięki której możemy zdobyć wejściówki i zniżki na drinki w najlepszych klubach w mieście.

Na końcu infografiki pojawiają się polecane aplikacje dzięki którym, przerobimy zrobione zdjęcia naszych przyjaciół w memy, sprawdzimy ilość promili, które buzują w naszym ciele czy sprawdzimy jakie gwiazdy świecą nad nami za pomocą aplikacji Star Chart.

Gratulujemy zespołowi Citeam za przygotowanie zabawnej infografiki!

Napiszcie w komentarzach, które aplikacje używacie Wy w ciągu całego dnia. Prośba skierowana nie tylko do studentów, ale do wszystkich czytelników MamStartup 😉