Dziennikarstwo i podróże. Jarosław Kuźniar uruchamia portal łączący pasje

Dodane: 28.01.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Rusza nowa odsłona goforworld.com – serwisu stworzonego przez Jarosława Kuźniara, który chce w ten sposób łączyć swoje dwie pasje: dziennikarstwo i podróże. Jednocześnie dziennikarz wkracza na rynek polskich start-upów i uruchamia biuro organizujące wyprawy typu background tours.

fot. SplitShire

– Często powtarzam, że podróż to nie zawsze są wakacje. Właśnie o tym piszemy na goforworld.com – mówi Jarosław Kuźniar. – To ma być miejsce w sieci dla wszystkich szukających inspiracji i pomysłów na wyjazdy za granicę, które nie oznaczają zestawu: palmy, leżak i basen w drogim hotelu czy przepychania się w tłumie turystów, by zobaczyć popularne zabytki – dodaje. Według dziennikarza w podróżach najciekawsze jest schodzenie z utartych szlaków, odkrywanie, uczenie się czegoś nowego i to, że z takich wypraw wraca się mądrzejszym i bogatszym o doświadczenia.

Kuźniar zapowiada, że to dopiero początek rozwoju tego projektu. W krótkim czasie serwis ma być bardziej multimedialny, wzbogacany artykułami zapraszanych do współpracy dziennikarzy i blogerów, a także materiałami video – wywiadami z ciekawymi osobami, które mają za sobą inspirujące podróże. Rozmowy będzie prowadził sam Kuźniar. – Na każdym etapie będziemy stawiać na zawartość merytoryczną goforworld.com. Wysoka jakość treści zawsze będzie dla nas ważniejsza niż dodatkowe funkcjonalności – podkreśla. 

Dziennikarz chce podsuwać nieszablonowe pomysły na wyprawy, ale również sam je organizować. Dlatego na goforworld.com swoje miejsce znalazło także prowadzone przez niego butikowe biuro podróży. – Długo marzyło mi się „szycie na miarę” wypraw dla ludzi, których nie interesują wyjazdy all inclusive i najbardziej oblegane atrakcje turystyczne. Zaczęło się od zaplanowanej dla znajomych podróży do Azji i Ameryki Południowej, później było kilka kolejnych. Teraz będę działać na szerszą skalę – mówi dziennikarz.

Kuźniar jest na polskim rynku pionierem popularnych na Zachodzie background tours. Wyjazdy są organizowane w kameralnym gronie, w grupach liczących maksymalnie 10-12 osób. Pilotem każdej z nich jest znawca danego regionu. – Dzięki jego doświadczeniu i wiedzy uczestnicy wyprawy odkrywają nowe miejsca i dowiadują się tego, czego nie wyczyta się w przewodnikach. Ekspert tłumaczy lokalne zwyczaje, opowiada o kulturze danego miejsca, kontrowersyjnych wydarzeniach z jego historii czy aktualnej sytuacji społeczno-politycznej – opowiada Kuźniar.

W wybranych podróżach dziennikarz zamierza sam brać udział i pokazywać ich uczestnikom odwiedzane miejsca ze swojej perspektywy. Pierwszym planowanym przez biuro podroży Jarosława Kuźniara wyjazdem jest daleka Syberia – wyprawa rozpocznie się w połowie marca. Kolejnymi kierunkami będą między innymi Islandia i Grenlandia oraz Japonia.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem