Dziesięć lat ubiegał się o domenę tesla.com. W końcu ją dostał

dziesiec lat ubiegal sie o domene teslacom w koncu ja dostal
Udostępnij:
Elon Musk i Stu Grossman, dotychczasowy właściciel domeny tesla.com, doszli do porozumienia. W efekcie, oficjalna strona koncernu motoryzacyjnego jest już dostępna pod powyższym adresem. Czy w związku z tym spółka zmieni nazwę z Tesla Motors na Tesla?

Elon Musk i Stu Grossman doszli do porozumienia

Do tej pory Tesla Motors, koncern motoryzacyjny należący do Elona Muska, zarejestrowany był pod domeną teslamotors.com, a nie jak życzył sobie jej właściciel - tesla.com. Adres ten od 1992 roku był bowiem zajęty przez Stu Grossmana. Inżynier z Kalifornii korzystał z wcześniej wspomnianej domeny jedynie w celach prywatnych i nie zamierzał sprzedać jej ubiegającemu się o to Muskowi.

fot. materiały prasowe 

W związku z tym od 2005 roku przedsiębiorca i dotychczasowy właściciel adresu tesla.com walczyli ze sobą przed sądem o prawo do korzystania z domeny. Kilka dni temu, jak poinformował magazyn Bloomberg, strony sporu doszły do porozumienia. W efekcie, wpisując w wyszukiwarce frazę tesla.com zostaniemy przekierowani na oficjalną stronę koncernu motoryzacyjnego.

Czy Tesla Motors zmieni nazwę?

Elon Musk i Stu Grossman nie ujawniają warunków zawartej transakcji. Nie wiadomo więc czy spółka z Palo Alto dzierżawi, czy kupiła adres internetowy, a jeśli tak, to na jaką kwotę opiewa umowa. John Berryhill, adwokat reprezentujący Stu Grossmana, zdradził jedynie, że porozumienie było dobrowolne.

Tym samym, łatwiej będzie Elonowi Muskowi zmienić nazwę firmy z Tesla Motors na Tesla. Dotychczas było to nie możliwe właśnie przez problemy z domeną. Warto dodać, że przedsiębiorstwo to od jakieś czasu nie skupia się wyłącznie na branży motoryzacyjne. Rok temu uruchomiono w firmie departament Tesla Energy, który odpowiada za produkcję baterii do domów.