Dziesięć lat ubiegał się o domenę tesla.com. W końcu ją dostał

Dodane: 23.02.2016

Adam Sawicki

Udostępnij:

Elon Musk i Stu Grossman, dotychczasowy właściciel domeny tesla.com, doszli do porozumienia. W efekcie, oficjalna strona koncernu motoryzacyjnego jest już dostępna pod powyższym adresem. Czy w związku z tym spółka zmieni nazwę z Tesla Motors na Tesla?

Elon Musk i Stu Grossman doszli do porozumienia

Do tej pory Tesla Motors, koncern motoryzacyjny należący do Elona Muska, zarejestrowany był pod domeną teslamotors.com, a nie jak życzył sobie jej właściciel – tesla.com. Adres ten od 1992 roku był bowiem zajęty przez Stu Grossmana. Inżynier z Kalifornii korzystał z wcześniej wspomnianej domeny jedynie w celach prywatnych i nie zamierzał sprzedać jej ubiegającemu się o to Muskowi.

fot. materiały prasowe 

W związku z tym od 2005 roku przedsiębiorca i dotychczasowy właściciel adresu tesla.com walczyli ze sobą przed sądem o prawo do korzystania z domeny. Kilka dni temu, jak poinformował magazyn Bloomberg, strony sporu doszły do porozumienia. W efekcie, wpisując w wyszukiwarce frazę tesla.com zostaniemy przekierowani na oficjalną stronę koncernu motoryzacyjnego.

Czy Tesla Motors zmieni nazwę?

Elon Musk i Stu Grossman nie ujawniają warunków zawartej transakcji. Nie wiadomo więc czy spółka z Palo Alto dzierżawi, czy kupiła adres internetowy, a jeśli tak, to na jaką kwotę opiewa umowa. John Berryhill, adwokat reprezentujący Stu Grossmana, zdradził jedynie, że porozumienie było dobrowolne.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem