Dziś mija termin składania deklaracji podatkowych za 2019 r.

Dodane: 31.01.2020

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Dziś mija termin składania deklaracji podatkowych za 2019 r.

Udostępnij:

Do końca stycznia – czyli do dziś – należy przekazać informacje o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i zaliczkach na podatek dochodowy. Do tej pory do skarbówki wpłynęło prawie 30 mln dokumentów.
Do piątku 31 stycznia można przekazać do urzędu skarbowego informacje o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w poprzednim roku.

Tego dnia upływa również termin przekazania informacji o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich (PIT-R), deklaracji rocznej o zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-4R), deklaracji rocznej o zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-8AR), oraz informacji o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych (PIT-8C).

Deklaracje za 2019 r. trzeba przygotować na aktualnej wersji formularzy, czyli PIT-11(25), PIT-R(20), PIT-4R(9),PIT-8AR(8), PIT-8C(10).

Należy pamiętać, że deklaracje PIT-11, PIT-R, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C przygotowuje się tylko w wersji elektronicznej na stronie www.podatki.gov.pl.

Resort finansów przypomina, że tylko złożenie PIT-11 w wersji 25. formularza pozwoli na uwzględnienie ulgi dla młodych pracowników (do 26. roku życia) w usłudze Twój e-PIT od 15 lutego.

Fiskus informuje również, że organy rentowe sporządzają do końca stycznia PIT-40A/PIT-11A – czyli roczne obliczenie podatku oraz informację o dochodach uzyskanych m.in. z emerytur i rent.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem