Dziś rozpocznie się kampania crowdfundingu udziałowego Holo4Med

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Dziś rozpocznie się kampania crowdfundingu udziałowego Holo4Med

Udostępnij:

Platforma telemedyczna Holo4Med, dostarczająca sektorowi healthcare rozwiązania z zakresu MedTech, zwiększające szanse uratowania ludzkiego życia m.in. poprzez dostęp do danych „tu i teraz”, rozpoczyna dziś kampanię crowdfundingu. Zapisy w transzy otwartej rozpoczną się w poniedziałek 13 września, o godz. 8:00 i będą przyjmowane przy wykorzystaniu platformy crowdfundingowej StockAmbit. Holo4Med zamierza zebrać od 1 do 2,5 miliona złotych, które przeznaczy na realizację planów rozwojowych – wzrost skali działalności poprzez rozszerzenie oferty skierowanej do klientów z sektora healthcare i zwiększenie skali sprzedaży poprzez wejście na nowe rynki. Po konwersji na spółkę akcyjną spółka zamierza zadebiutować na parkiecie NewConnect w 2022 roku.

Holo4Med to innowacyjna spółka, stworzona i funkcjonująca w technologicznej grupie TenderHut notowanej na NewConnect. Spółka dostarcza rozwiązania przeznaczone dla branży medycznej, w oparciu o tworzone przez siebie innowacje wykorzystujące najnowocześniejsze zdobycze technologiczne typu Mixed Reality. Zespół Holo4Med stworzył platformę telemedyczną – MediSmart, która znajduje zastosowanie w wielu miejscach takich jak: domy pacjentów, szpitale, laboratoria, kliniki – zarówno publiczne, jak i prywatne, a także na uniwersytetach medycznych czy szpitalach wojskowych.

Emisja obejmuje do 1210 udziałów spółki o łącznej wartości 2,5 mln zł. Cena emisyjna jednego udziału wynosi 2100 zł i ta kwota stanowi jednorazowy minimalny zapis w aktualnej kampanii. Zapisy na udziały zakończą się 24 września br.

– Zebrane środki w ramach emisji udziałów pozwolą nam na dalszy dynamiczny rozwój spółki. Chcemy zapoznać inwestorów z niezwykle perspektywicznym rynkiem MedTech, którego wzrost został dodatkowo przyspieszony przez pandemię. Wierzymy, że uda nam się zdobyć zaufanie inwestorów, przedstawiając im nasze plany rozwojowe.– mówi Robert Król, Prezes Zarządu Holo4Med.

Środki pozyskane z emisji udziałów zostaną przeznaczone na rozwinięcie portfolio produktów. Spółka planuje sfinalizować rozwój rozwiązań szpitalnych, wprowadzając technologię Mixed Reality do codziennego użytku medyków. Rozwiązanie będzie wspomagać obchód lekarski, rejestrację pacjenta oraz przeprowadzanie zabiegów operacyjnych w chirurgii naczyniowej, kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii oraz ortopedii. Holo4Med zamierza również wzbogacić o funkcjonalności mieszanej rzeczywistości przeprowadzanie zabiegów ablacji w obrębie jamy brzusznej. Rozwiązanie pozwala na konstrukcję spersonalizowanego, anatomicznego modelu pacjenta z użyciem hologramów 3D. Dzięki takim rozwiązaniom chirurg może zobaczyć w czasie rzeczywistym pozycję narzędzia wewnątrz organów pacjenta.

Platforma stworzona przez zespół Holo4Med składa się z czterech modułów: MediXR, MediHELP, MediLIS i MediCR, które mogą funkcjonować oddzielnie oraz w ramach zintegrowanego systemu. Poszczególne moduły umożliwiają konsultację medyczną z wykorzystaniem technologii Mieszanej Rzeczywistości. Wśród możliwych funkcji są takie jak wizualizacja organów jako ruchomych hologramów, zdalny monitoring pacjentów w domach w oparciu o mobilne urządzenia diagnostyczne i analitykę kognitywną wspomaganą algorytmami deep learning, a także dostęp do danych medycznych zarówno w szpitalnych laboratoriach, jak i u samego lekarza. Ponadto rozwiązanie adresuje potrzeby badań klinicznych oraz laboratoriów szpitalnych.

Niedawno spółka informowała o pozyskaniu strategicznego globalnego partnera – LabVantage, działającego na rynku systemów informatycznych integrujących procesy w szpitalnych laboratoriach. Dzięki współpracy z Holo4Med firma LabVantage będzie mogła wejść na rynek Europy Środkowej z ofertą zaawansowanych systemów dla laboratoriów szpitalnych LIS – Laboratory Information System.

Istotnym krokiem dla Holo4Med będzie debiut na NewConnect, który spółka planuje przeprowadzić w przyszłym roku. Wejście na parkiet będzie kolejnym krokiem rozwoju, który nastąpi zaraz po przekształceniu jej w spółkę akcyjna, co planowane jest jeszcze w 2021 roku. Wartość światowego rynku technologii telemedycznych do 2027 roku szacowana jest na niemal 400 mld dolarów, o skumulowanej rocznej stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 25,8%. Startup Holo4Med, nie tylko wpisuje się w ten trend, ale łączy go z także z dynamicznie rosnącą branżą Mixed Reality. Według prognoz wartość rynku Mixed Reality w medycynie wyniesie 724 mld dolarów do 2026 roku.

Szczegółowe warunki składania zapisów, wraz z dokumentem ofertowym, zostały zaprezentowane na platformie StockAmbit, skupiającej inwestorów zainteresowanych spółkami technologicznymi.