29 0 0

Nie kupuj, leasinguj – marka MUD Jeans wprowadziła nowy model handlu ubraniami

Dodane

10-12-2018

Julia Gugniewicz
Holenderska marka MUD Jeans oferuje swoim klientom usługę „Lease A Jeans”, czyli wypożyczanie dżinsów za niewielką miesięczną opłatę. Celem programu jest promowanie filozofii circular fashion.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

zdjęcie: facebook.com/MudJeansNL

 

Holenderska marka MUD Jeans wprowadziła do swojej oferty nowy model handlu ubraniami – „Lease A Jeans”, bo tak nazywa się usługa, polega na leasingowaniu dżinsów na jakiś czas.

Marka MUD Jeans oferuje swoim klientom zarówno kupno dżinsów, jak i ich wypożyczenie. W przypadku zainteresowania drugą opcją, klient płaci jednorazową opłatę za członkostwo, która wynosi 29 euro. Następnie przez rok obowiązuje stała miesięczna opłata w wysokości 7,5 euro – dzięki temu możemy wypożyczyć trzy pary dżinsów w danym miesiącu.

Po 11 miesiącach leasingodawca daje nam do wyboru albo pozostawienie sobie dżinsów na własność, albo wymianę ich na kolejną parę w ramach programu „Lease A Jeans”. Istnieje jeszcze jedna opcja – zwrot do sklepu w przypadku, gdy dżinsy są już bardzo zniszczone. Wówczas zostaną one poddane recyklingowi.

Celem programu „Lease A Jeans” jest maksymalne wykorzystanie materiałów będących już w obiegu i dążenie do wprowadzania nowych rozwiązań recyklingowych.

Komentarze (0)