e-Izba organizuje konferencję dla przedsiębiorców ze Śląska

Dodane: 01.03.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Konferencja odbędzie się 22 marca w Rybniku. Jest ona częścią, realizowanego przez e-Izbę przy współpracy z Ministerstwem Rozwoju oraz Ministerstwem Cyfryzacji, projektu Polska Regionalna Gospodarka Cyfrowa.

Zakres tematyczny konferencji został opracowany z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zwiększyć efektywność swoich działań w internecie oraz poznać skuteczne e-narzędzia. Dla firm zrzeszonych w e-Izbie udział w konferencji jest bezpłatny. 

– Udział w konferencji dla lokalnego biznesu z Rybnika i okolic to doskonała okazja, aby uzyskać praktyczną wiedzę na temat możliwości rozwoju swojej firmy przez internet. Konferencja pozwala zaoszczędzić każdej firmie sporo czasu i pieniędzy, a także wdrożyć nowoczesne rozwiązania internetowe w swoim przedsiębiorstwie praktycznie z dnia na dzień. Firmy, które chcą wygrać z konkurencją, muszą skutecznie wykorzystywać internet każdego dnia, dlatego musimy się koniecznie spotkać już 22 marca w Rybniku – mówi Robert Duda, menedżer ds.lokalnego rozwoju e-Izby. 

Konferencja w Rybniku jest pierwszą z cyklu zaplanowanego na cały rok w kilku miastach m.in. w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Częstochowie i Białymstoku. Uroczystego otwarcia konferencji dokonają: Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej, Piotr Kuczera, Prezydent Rybnika oraz dr Tomasz Zieliński, Dziekan wydziału Biznesu, Finansów i Administracji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. 

Podczas 12 prelekcji uczestnicy dowiedzą się m.in:

  • jak dopasować swój biznes do współczesnego internauty?
  • jak wykorzystać e-mail do zwiększania sprzedaży?
  • w jaki sposób SMSy pomogą w komunikacji z klientem?
  • czym jest chmura obliczeniowa i jak ją wykorzystać?
  • dlaczego wciąż obecność firmy w Google jest tak ważna?
  • co to jest omnichannel i czy wykorzystać to w Twojej firmie?
  • dlaczego coraz skuteczniejsze są powiadomienia push?

Szczegóły oraz link do rejestracji na wydarzenie tutaj.

Polska Regionalna Gospodarka Cyfrowa ma charakter edukacyjny oraz doradczy i jest filarem działalności e-Izby w regionach. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych lokalnej społeczności, w tym przedstawicieli samorządów, organizacji biznesowych, studenckich, wspólne działania edukacyjne, wymiana know-how oraz aktywność na rzecz lokalnej integracji biznesu i wsparcie w jego cyfrowej transformacji. Efektem podjętych działań ma być wzrost konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw oraz efektywne wdrożenie strategii dla gmin, miast i powiatów będącej podstawą cyfrowego rozwoju lokalnych społeczności, biznesu oraz organizacji.

Projekt Polska Regionalna Gospodarka Cyfrowa obejmuje m.in. organizację cyklu konferencji, w ramach którego w ostatnim kwartale 2017 roku e-Izba zaplanowała organizację na Śląsku dwóch wydarzeń o charakterze ogólnopolskim zatytułowanych: „Cyfryzacja w samorządzie. Perspektywy rozwoju na lata 2018/2019” oraz „Cyfryzacja w branży medycznej. Możliwości i perspektywy rozwoju działalności medycznej na lata 2018/2019”.

Szczegółowy harmonogram działań lokalnych e-Izby TUTAJ.              

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem