E-podpis za złotówkę w Gabinecie drWidget

Dodane: 11.12.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Obecnie przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną jest już powszechne. Zdecydowanie ułatwia to i przyspiesza komunikację oraz podnosi komfort pracy. Jednakże, aby dokumenty elektroniczne były ważne, muszą zostać podpisane odpowiednim podpisem elektronicznym.

Uzyskanie e-podpisu nie jest darmowe, jego cena sięga nawet 300 PLN. Teraz podpis kwalifikowany dla lekarzy jest już dostępny w Gabinecie drWidget za złotówkę!

W Polsce podpis elektroniczny funkcjonuje już od kilkunastu lat. Główną jego zaletą jest to, że jest bezpieczny. Co więcej, pod względem skutków prawnych e-podpis jest równoważny z podpisem własnoręcznym. Istotne znaczenie ma także to, że elektroniczny obieg dokumentów pozwala oszczędzić czas. Coraz bardziej powszechne staje się więc elektroniczne przesyłanie i podpisywanie umów, faktur oraz rejestrowanie działalności gospodarczej. Z podpisu elektronicznego (kwalifikowanego) korzystają również lekarze.

– Praca lekarza wiąże się z nieustannym podpisywaniem i wypełnianiem wielu dokumentów. Według naszego raportu „E-zdrowie oczami Polaków”, lekarz podczas wizyty trwającej 20 minut przeznacza ponad 16 minut na czynności związane właśnie z dokumentacją: jej szukanie czy uzupełnianie. Postępująca cyfryzacja medycyny pozwala lekarzowi na zaoszczędzenie czasu spędzanego na czynnościach biurokratycznych i poświęcenie go pacjentowi. W Gabinecie drWidget udostępniliśmy już pełną funkcjonalność Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Najnowszym, dodanym ostatnio do Gabinetu narzędziem, jest podpis kwalifikowany. Co ważne, lekarz może go uzyskać za 1 PLN – komentuje Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska.

Podpis kwalifikowany to jeden ze sposobów – obok autoryzacji przez ePUAP – podpisywania elektronicznego zwolnienia (również dostępnego w Gabinecie drWidget). Wyrabianiem podpisu zajmują się firmy, będące na liście tzw. kwalifikowanych dostawców usług zaufania. Podpis ma określony termin ważności, a jego uzyskanie jest płatne. Gabinet drWidget – medyczne bezpłatne oprogramowanie do zarządzania placówką oraz kontaktem z pacjentami – powstał z myślą o poprawieniu komfortu pracy lekarza. Obserwując stale zmieniający się rynek, eksperci Gabinetu drWidget pracują nad udoskonaleniami, które podnoszą jego jakość i funkcjonalność.